IPHaber

Genel


Kişiler arası yemek alışverişi girişimi: CookMapp

Ağustos 16, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

CookMapp, kişilerin birbirleri arasında yemek ve kültür alışverişi yapabildiği sosyal bir uygulama olarak faaliyet gösteriyor. Uygulama tıpkı ikinci el eşya alım-satım platformları gibi hizmet veriyor, fakat bunu yaparken odağına yemeği alıyor.

Uygulamada kişiler yaptıkları yiyeceklerini, bahçelerinde ya da tarlalarında ürettikleri meyve ve sebzelerini ister satabiliyor, isterlerse ücretsiz olarak ihtiyaç sahipleriyle paylaşabiliyorlar. Bu sayede bir komşunun evinde yemek yemek, yeni bir kültürle tanışmak ve sosyalleşebilmek de mümkün hâle geliyor.

Mart 2018’de mvp’si hazır hale getirilen CookMapp’in tüm kodları ise ekip tarafından yazıldı. Şu anda 800’den fazla cihazda kurulu olan CookMapp’in 500’den fazla da kullanıcısı bulunuyor. İskender Ekren tarafından kurulan girişim, pazar yeri gelir modellerinin dışında, gelecek dönemde ödemeye garantör olarak komisyon almayı planlıyor.

CookMapp’i kullanmak ise gerçekten çok basit. Uygulamayı App Store ya da Google Play Store’dan indirdikten sonra ister Facebook, isterseniz Google hesabınızla profilinizi oluşturuyorsunuz. Daha sonra yukarıdaki kategorilerden istediğinizi seçip ona göre listelenen yiyecekleri görebiliyorsunuz. Satın almak istediğiniz ürün için kullanıcıya mesaj gönderebiliyorsunuz. Zaten ürünlerin belirtilen fiyatları da yanlarında yer alıyor. Bu fiyatlar kiloya göre ya da tane hesabıyla belirlenebiliyor, bu da tamamen satıcı tarafından belirleniyor.

CookMapp, işsizliğin ve israfın önüne, üreterek ve paylaşarak geçmeyi gelecek hedefi olarak açıklıyor. Girişimin yakın zamanda bir yatırım alacağını da hatırlatalım.

CookMapp’i iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız için Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Etkileşim odaklı tasarımlar için çevrimiçi kaynak: UI Sources

Tasarımcılar, yazılım geliştiriciler ve ürün geliştiriciler için tasarlanan UI Sources, ürün akışlarını, özelliklerini ve etkileşimlerini analiz etmenizi sağlıyor. Aynı zamanda...

Kapat