IPHaber

Genel


Kaspersky Lab Sanal Masaüstü Altyapıları için Yeni Bir Teknolojinin Patentini Aldı

Kasım 4, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

Kaspersky Lab, sanal makinelerde veri taramaya öncelik verecek şekilde tasarlanan yeni bir teknolojinin patentini aldı. Bu teknoloji gerçek zamanlı olarak yüksek öncelikli tarama taleplerinin işlenmesini hızlandırıyor ve aynı zamanda sanal makine performansını koruyor. Patent ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından verildi.

Kurumsal sanal ortamlar, genellikle bir güvenlik çözümü ve aracı adı verilen sanal iş istasyonu ağı tarafından korunan bir sanal makineden oluşuyor. Dosyalar istek üzerine (ODS) veya kullanıcı uygulamaları erişim yaptığında (OAS) taranırken veri alışverişine izin vermek için, adanmış sanal makine ve aracılar arasında bir ağ bağlantısı kuruluyor.

Bu yaklaşım, hedef sanal makinelerdeki kaynak kullanımını ciddi miktarda azaltırken, aynı zamanda tüm sanal altyapıda bilişim güvenliği seviyesinin yüksek kalmasını sağlıyor. Ancak ODS’nin çok fazla sunucu kaynağı tüketmesi riski var ve bu da OAS’yi ciddi şekilde engelleyebilir. Bu da gerçek zamanlı olarak bir karara varılmasını bekleyen uygulamaların yürütülme hızını büyük oranda düşürebilir.

Bu yeni patentli teknoloji, OAS görevlerinin işleme alınma önceliğini artırarak anti virüs motorunun tepki süresini kısaltacak ve böylece sanal sunucu veya sanal iş istasyonlarının performansını olumlu şekilde etkileyecek.

Aracı ve adanmış sanal makine arasındaki bir veya daha fazla ağ bağlantısını rezerve ediyor. Rezerve edilen bağlantılar kullanımda değilken, istek üzerine ve erişim üzerine tarama amacıyla kullanılabilirler. OAS gerekli olduğunda, rezerve edilen bağlantı ODS’den daha yüksek önceliğe sahip bir OAS’ye aktarılıyor ve öncelik talepleri için işleme hızını ciddi şekilde artırıyor.

Kaspersky Lab Ürün Müdürü Alexander Onishchenko şunları söyledi: “Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer ve VMware vSphere sanal altyapı ortamlarını korumak için bu çözümü geliştirirken, iki temel gereksinime odaklandık: performans üzerinde minimum etki ve maksimum güvenlik. Patentli teknolojideki programlanmış görevlerin en uygun şekilde dağıtılması ve sanal altyapıdaki tüm yükün dikkate alınması sayesinde, sanal sunucu ve iş istasyonlarının korunması için gereken süreç yüklerini hızlı bir şekilde işleme almak mümkün oluyor” dedi.

Patentli teknoloji Kaspersky Security for Virtualization – Light Agent adlı ürüne entegre edildi. Çözüm hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

The post Kaspersky Lab Sanal Masaüstü Altyapıları için Yeni Bir Teknolojinin Patentini Aldı appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Cmc’nin Hisselerinin Tamamı Mid Europa Partners’a Satıldı

Danimarka merkezli ISS, Türkiye'de çağrı merkezi alanında faaliyet gösteren Customer Management Center'ın (CMC) hisselerinin tamamını Mid Europa Partners'a sattı Hisse...

Kapat