IPHaber

Güvenlik


Kaspersky, Android cepleri de koruma altına alıyor!

Temmuz 4, 2011 by admin in Güvenlik with 0 Comments

Kaspersky Lab, akıllı telefonlara koruma sunan Kaspersky Endpoint Security 8’in yeni sürümünü piyasaya sürdü. KES 8, Android platformunun yanı sıra Symbian ve BlackBerry mobil işletim sistemlerinin yeni versiyonlarını da destekliyor. Akıllı telefonları koruyan Kaspersky Endpoint Security 8, virus koruma, hırsızlığa karşı önleyici modüller, kişisel bilgiyi koruma, istenmeyen aramaları ve SMS’leri engelleme gibi pek çok farklı güvenlik özelliklerine sahip.

Kötü amaçlı yazılımların yanı sıra akıllı telefonları da koruyan Kaspersky Endpoint Security 8, akıllı telefonun çalınması veya kaybolması durumunda kurumsal bilgiyi saklıyor. Kullanıcı aynı zamanda cihazın dahili GPS alıcısını kullanarak akıllı telefonun yerini belirleyebiliyor ve SIM kartı değiştirilmiş olsa dahi bilgilendiriliyor.

KES 8 özellikleri

Akıllı telefonlara koruma sunan Kaspersky Endpoint Security 8’in özellikleri ve yenilikleri:

Android tabanlı cihazlara virüs koruma, hırsızlığa karşı güvenlik, hassas ve kişisel bilgilerin korunması ve istenmeyen aramaların ve SMS’lerin engellenmesi de dahil olmak üzere akıllı telefonlara tam koruma sağlıyor.

· Kurumsal alanda popüler olan diğer işletim sistemlerini de destekleyen Maintenance Pack 1, Symbian 3 ve BlackBerry 6.0’yı da destekliyor. Ürün, BlackBerry (4.5-5.0) ve Symbian (Nokia modelleri için S60 9.1-9.4)’ın yanı sıra Windows Mobile (5.0-6.5) işletim sisteminin eski sürümlerini de destekliyor.

· Akıllı telefonlara koruma sağlayan Kaspersky Endpoint Security 8, kişilerin önemli ileti geçmişleri de dahil olmak üzere hassas ve özel bilgilerini gizli tutuyor.

· Android cihazları, Kaspersky Administration Kit aracılığıyla merkezi bir sistem aracılığıyla şirketin yönetmeliklerine uygun şekilde yönetilebiliyor.

Akıllı telefonların popülerliği her geçen gün artarak devam ediyor. Araştırma şirketi Gartner’a göre, 2011 yılının ilk çeyreğinde mobil telefonların satışı %19; toplam satış genelinde akıllı telefonlar ise %23.6 oranında arttı. Araştırmaya göre en popüler akıllı telefon işletim sistemi Android olurken bunu Symbian ve Apple’ın iOS işletim sistemleri izliyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Vodafone'dan 5.5 milyar dolarlık hisse alımı!

Vodafone, Hindistan'da Essar ile ortak olduğu cep telefonu şirketi Vodafone Essar'daki Essar hisselerini 5,46 milyar dolara satın almayı kabul etti....

Kapat