IPHaber

Telekom


Karel, Azerbaycan altyapısında da söz sahibi

Ocak 25, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Karel önemli rol oynadığı Azerbaycan Telekom santralarının sayısallaştırılmasına ilişkin projeyi 2010 sonu itibarıyla tamamladı. Dünyaca ünlü telekomünikasyon şirketlerini geride bırakarak önemli bir projeye imza atan Karel, bu kapsamda Azerbaycan’da 1023 santral ile toplam 432 bin portun kurulumunu gerçekleştirmiş oldu.

Dünyanın önde gelen PBX üreticisinden Karel, Azerbaycan telekom altyapısının sayısallaştırılma projesini tamamladı. Projenin tamamlanması dolayısıyla basının da davetli olduğu bir kutlama yapan Aztelekom, Karel’e başarısından dolayı özel bir teşekkür mektubu gönderdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından onaylanan devlet santrallarının sayısallaştırılmasına ilişkin projede toplam 1023 santral ve 432 bin portun kurulumu gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 2003 yılından itibaren şehir merkezleri ve köyler Karel santralları üzerinden Bakü ve uluslararası aramalara başladılar. Proje kapsamında, transmisyon altyapısı olmayan dağlık bölgelerdeki 104 köy için kurulan santraller sayesinde uydu üzerinden haberleşme imkanı sağlandı. Yeni yapı sayesinde Azerbaycan’da kullanılan mevcut altyapıdan kaynaklanan iletişim sorunları giderilirken, son kullanıcılar ile telekom operatörleri sayısal teknolojinin sunduğu olanaklardan en üst seviyede yararlanma imkanına sahip oldular. Aztelekom ile yürütülen proje sonunda Karel, Aztelekom İB ‘deki şehir santraları içindeki oranı adet bazında yüzde 75’e ulaştı.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
'Silikon vadisi için en uygun Ankara'

Belediyeden yapılan açıklamada, yurtdışından ve yurt içinden pek çok firmanın merakla beklediği Bilişim Vadisi için en uygun seçimin Ankara olduğu...

Kapat