IPHaber

Telekom


Kadınlar günü operatörler daha çok kazansın diye kutlanmıyor

Mart 8, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

8 Mart 1857′de 40.000 tekstil işçisi kadın haklarını aramak, daha iyi koşullarda çalışabilmek için greve gitti. Ancak tarihin her döneminde ve tüm coğrafyalarda olduğu gibi polis abarttı. Kadınları fabrikaya itti. Yangın çıktı. Kadınlar kaçmak istedi ama barikatları aşamadı. Çoğu kadın 129 kişi can verdi. Cenaze törenlerine 100 binin üstünde insan katıldı. Kadınlar günü böyle doğdu.

Bugün dünya kadınlar günü, kadınların ellerinin öpülüp harçlık alınacağı yarı bayram yarı sevgililer günü tadında bir gün olarak kutlanıyor. Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün yerini Dünya Sevgili Kadınlar Günü almış durumda.

Bugün gazetelere demeç veren bir GSM şirketinin kadın tepe yöneticisi; dünya GSM birliğinin kadınlarının iletişimden yoksun olduğunu söylemiş. Eğer haber bu noktada bitmiş olsa harika olacakmış. Ama eğer erkekler ve kadınlar eşit iletişim hakkına sahip olursa, cinsiyetler arası uçurum ka;anırsa dünya GSM pazarının 13 milyar dolar büyüyeceğini söyleyerek tüy dikmiş.

Dünya kadınlar günü kadınlar kadınlıklarının farkına varsın diye vardır. Bazıları daha çok kar etsin diye değil. Cinsiyetler arası farkların kapanması bir hak olduğu için peşinden koşulması gereken bir şeydir, kurumlar daha çok para kazansın diye değil… 

Alıntı: http://www.tknlj.com/kadinlar-gunu-operatorler-daha-cok-kazansin-diye-kutlanmiyor/

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Huawei Türkiye’de 8G teknolojisini geliştirecek

Huawei, Türkiye Ar-Ge Merkezi ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan Ar-Ge Merkezi Belgesi aldı. 5746 sayılı kanun kapsamındaki teşvik ve muafiyetlerden...

Kapat