IPHaber

Satın Alma


Justin Timberlake Myspace'i satın aldı

Haziran 30, 2011 by admin in Satın Alma, Telekom with 0 Comments

Ruport Murdoch’ın sahibi olduğu dev medya kuruluşu News Corp. 6 yıl önce bünyesine kattığı MySpace sosyal paylaşım ağını sonunda sattı. Facebook ve Twitter gibi ağların hızla popülerlik kazanması sonucu eski parlak günlerinden eser kalmayan MySpace’in yeni sahibi Specific Media ile Justin Timberlake.

News Corp, 2005’te MySpace için 580 milyon dolar ödemişti. Kesin rakam açıklanmasa da Specific Media’nın satın alma için 35 milyon dolar ödediği söyleniyor.

1999’da kurulan Specific Media’nın üç kardeş ortağı, MySpace’i yeni yazılımlarla yenileyip eski popülerliğini kazandıracaklarını söyledi. MySpace’in yeni sahipleri arasında Justin Timberlake de bulunuyor. Timberlake’in özellikle yeni tanıtım kampanyalarında rol alması bekleniyor.

News Corp grup muhasebesinde MySpace’i gösterdiği ‘Diğer’ kalemi altında 2010’da 156 milyon dolar zarar göstermişti. Firmadan son ik yıl içinde yüzlerce kişi işten çıkarıldı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Office 365 kapılarını açtı

Microsoft’un Google’ın çevrimiçi uygulamalarına karşı geliştirdiği ilk ciddi hizmet olan Office 365 bugün tüm dünyada hizmete giriyor. Office 365 temelde...

Kapat