IPHaber
Son Yazılar

Genel


İstanbul Alcatel-Lucent'in global eğitim merkezi

Kasım 5, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Alcatel-Lucent, İstanbul’daki eğitim merkezinin, Alcatel-Lucent Üniversitesi’nin resmi şubeleri arasına katıldığını açıkladı. Böylece İstanbul, dünya çapında bağımsız faaliyet gösteren onaylı eğitim merkezlerinden biri haline geldi.

Alcatel-Lucent Üniversitesi, eğitimi bir rekabet avantajına dönüştürme misyonuyla, müşteri, iş ortağı ve çalışanlara, stratejik iş hedeflerini gerçekleştirme imkanı sunuyor. Alcatel-Lucent Üniversitesi, yenilikçi bir kültür yaratıyor; günümüzün gelişen piyasalarında rekabet etmek için gerekli olan değişimi başlatacak, sürdürecek ve destekleyecek eğitim girişimlerini sağlıyor.

Türkiye’de 1986’da bir uydu eğitim tesisi olarak açılan lokasyon, bu duyuruyla Alcatel-Lucent Üniversitesi bünyesinde tam onaylı global bir eğitim merkezine dönüştü. Alcatel-Lucent Teletaş İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Temizkan, konu hakkında şunları söylüyor: “İstanbul merkezindeki eğitmenler, yerel kaynakları da kullanarak, müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak uzmanlığı sunuyorlar. Hem müşteriler hem de çalışanlar, aynı zamanda Alcatel-Lucent’ın global varlığından da yararlanabiliyor; çünkü onaylı eğitim merkezimiz, genel Alcatel-Lucent Üniversitesi ağının bir parçası olarak, çeşitli avantajlardan faydalanıyor.”

Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nde onay alan ikinci Alcatel-Lucent Üniversitesi konumundaki Alcatel-Lucent Üniversitesi İstanbul, Ağustos ayında yeni ve modern tesisine taşındı. Merkez, başta sabit ya da mobil platformlar üzerinde ses, veri ve video aktarım hizmetleri olmak üzere, son kullanıcı hizmetlerini destekleyen çok geniş bir ürün ve çözüm yelpazesine yönelik eğitimler veriyor. Eğitim ve uzmanlığa erişim, Türk Telekom, Turkcell ve bölgede faaliyet gösteren diğer büyük operatörler başta olmak üzere Alcatel-Lucent müşterilerine avantaj sağlıyor. Alcatel-Lucent Üniversitesi İstanbul’daki öğrenciler, danışmanlığa dayalı, yenilikçi ve uygun maliyetli eğitim çözümleriyle, Alcatel-Lucent ürün, çözüm ve hizmetlerini daha iyi anlayıp bunların işlevselliğini artıracaklar.

Müşteriye sağlanan avantajın yanında, bilgi merkezi, dünya çapında Alcatel-Lucent çalışanları için de önemli bir değer sunuyor. Çalışanlar, liderlik, işlev, teknoloji ve ürün eğitimi alanlarında çoklu ortam öğrenim çözümleriyle verimliliklerini artırıp profesyonel gelişim hedeflerine ulaşabiliyorlar.

Alcatel-Lucent, çalışanlarının profesyonel ve mesleki gelişim olanaklarını artırmak amacıyla, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi gibi önemli yerel eğitim kurumlarıyla da işbirliği yapıyor.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat