IPHaber
Son Yazılar

IPTV


IPTV, TV'de izlenir!

Mart 11, 2010 by admin in IPTV with 0 Comments

Türk Telekom kaçak güreşerek IPTV projesini askıya almak zorunda kaldı ve müşterilerine 35 milyon Dolar gibi bir para harcadıktan sonra sadece 61 kanalla WebTV projesini duyurdu.

Fikirlerini aldığımız ENNTEL Genel Müdürü Aykut Sağlam’ın yorumları şöyle;
Ne yazıkki ortaya çıkan hizmet beklenen kalitenin çok altında. İnsanlar televizyonlarından izleme alışkanlıklarını değiştirmeyecektir. Televizyon, televizyonda izlenir.
Biz Türkiye’de TriplePlay Services IPTV ve Digital Signage çözümlerini destekleyerek SetTopBox’lar aracılığı ile alışılagelmiş TV ekranlarından hizmet sunmaya çalışıyoruz.
Alışılagelmiş ekranlardan hizmet sunarken katmadeğerlerimizle servise farklılık getirmeyi kendimize esas edindik.
Televizyondan klasik tv kanalları dışında etkileşimli bir ekran oluşturduk. TriplePlay Services bu konuda çok büyük referansları olan ve alanında öncü firmalardan birisi. Televizyonda kablosuz klavye ile internet keyfi, oyun oynayabilme, özelleştirilebilen dijital alanlar ve toplu yaşam alanlarından kamera yada ekranın bir bölümünden duyuru geçilmesi gibi beslemelerle sistemi zenginleştiriyoruz.
Sistemi bütün toplu yaşam merkezleri için özelleştirebiliriz, Alışveriş merkezleri, Stadyumlar, Üniversiteler, Okullar, Dershaneler, Hastaneler, Siteler, Residencelar ve Oteller. Bilinen PMS/ücretlendirme sistemleri ile olan entegrasyonu sayesinde mevcut yapı bozulmadan çalışır.

IPTV, TV’de izlenir!

Aykut SAGLAM
www.enntel.com

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat