IPHaber

Genel


IPhone'da VoIP keyfi

Haziran 12, 2008 by admin in Genel with 2 Comments

Sipgate IPhone müşterilerine artık kendi hizmetlerini ekstra bir donanım almadan servis verebileceğini duyurdu.

Sipgate bu işi yaparken mevcut WiFi bağlantısı üzerinden kendisine özel softphone üzerinden bu işi gerçekleştiriyor. Dikkat edilmesi gereken nokta ise Sipgate ürettiği bu yazılımı sadece kendisi servis verecek şekilde özelleştirmemiş. Dolayısı ile herhangi bir SIP servis sağlayıcı ile IPhone üzerinden telefon görüşmelerinizi yapabileceksiniz. Ne yazikki piyasada buna benzer oldukça fazla uygulama var, firmalar sadece kendi firmaları üzerinden VoIP görüşmeleri yapabilecek şekilde özelleştirmiş durumda.

Sipgate sitesinden ilgili kurulumu indirip telefonunuza yüklemeniz oldukça basit. SIP hesabınızın registeration sırasında hangi WiFi bağlantısını kullanacağını seçmelisiniz.

Kurulum tamamladıktan sonra IPhone üzerinde farklı bir uygulama başlatmanıza gerek kalmıyor. Numarayı çevirdiğinizde klasik ortadaki arama tuşunun soluna sipgate logosu ekleniyor. Sipgate logosunu tuşladığınızda çağrı mevcut sip hesabınız üzerinden gerçekleşiyor.

İster IPPBX ister herhangi bir telekom servis sağlayıcısı olsun farketmiyor, artık cep telefonunuzdan da ucuza konusabileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi için: www.sipgate.de

Tagged , , ,

Related Posts

2 Comments

  1. mustafaHaz 19, 2008 at 13:30

    denedim, her gittiğim yerde farklı bir wlan bağlantısı olduğundan ayarlarına girip yeniden ssid belirlemem gerekiyor. bunun yerine mevcut wlanı gösterip ona bağlanan bir yazılım daha cok iş görür.

  2. adminHaz 19, 2008 at 14:05

    Ben programı denememiştim, çalısması iyi birşey. Fakat istediğiniz gibi programı bulursanız bize de söyleyin, yayınlayalım herkes öğrensin:)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Nokia N810 internet tablet (WIMAX)

Nokia, kablosuz internet iletişiminde yeni fırsatlara kapı açan Nokia N810 internet tabletini duyurdu. Cebe sığan boyutlardaki Nokia N810 tablet Wi-Fi...

Kapat