IPHaber

Genel


iPhone X akıllı telefon pazarındaki kârın 3’te 1’ine sahip

Nisan 18, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
iPhone X akıllı telefon pazarındaki kârın 3'te 1'ine sahip

Günümüz akıllı telefon pazarının en pahalı modellerinden biri olan iPhone X‘in 2017 yılına damgasını vurduğu bir gerçek. Yüksek fiyatına rağmen başarılı bir satış grafiğine sahip olan iPhone X, yeni bir araştırma raporuna göre 2017 yılının son çeyreğinde tüm akıllı telefon pazarının elde ettiği kârın yüzde 35‘ine sahip.

Araştırma firması Counterpoint‘in raporuna göre Apple, 2017 yılının 4. çeyreğinde akıllı telefon pazarının elde ettiği toplam kârın yaklaşık yüzde 86‘sına sahip. Yukarıda da belirttiğimiz üzere iPhone X yüzde 35 ile başı çekerken, iPhone 8 yüzde 19,1, iPhone 8 Plus ise yüzde 15,2 ile iPhone X’i takip ediyor.

En çok kâr eden ilk 10 modelin 8’i iPhone

4. sırada ise yüzde 6,2 ile iPhone 7 bulunurken, 5. sırada yüzde 5 ile iPhone 7 Plus mevcut. Son olarak iPhone 6’nın yüzde 1,8, iPhone 6S’in 1,6 ve iPhone SE’nin yüzde 0,9 paya sahip olduğunu da ekleyelim. Apple’ın en büyük rakibi konumunda olan Samsung ise Galaxy Note 8 modeli ile yüzde 3,9 ve Galaxy S8 Plus modeli ile yüzde 1,7 pay elde edebilmiş.

Kısacası Apple en çok kâr eden ilk 10 modelin 8’ine sahip durumda. En çok kâr eden 10 akıllı telefon modelinin toplam kârın yüzde 90’ına sahip olduğunu da ekleyelim. Apple’ın amiral gemisi modelini Android dünyası ile kıyaslamak gerekirse, iPhone X toplamda 600 Android akıllı telefon üreticisinden daha fazla kâr elde etmeyi başardı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Snap, Lens Studio için yeni özelliklerini piyasaya sürdü

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Lens Studio'yu tanıtan Snapchat, bu platformla birlikte yazılım geliştiricilerin Snapchat için AR lensler oluşturmasına olanak tanıyordu....

Kapat