IPHaber
Son Yazılar

Telekom


IP Kamera için ağ bağlantısına gerek yok!

Mayıs 2, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

IP Kameralar görüntülerin kaydedilmesi veya uzaktan izlenebilmesi için network bağlantısı gerektirirler. IP Kameralar Ethernet kablosu ile bağlananlar ve Kablosuz ağ desteği olanlar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Asoka IP Kamera ile artık ağ bağlantısı gereksinimlerine gerek kalmayacak!

Ev ya da ofis içerisinde Kablolu yada Kablosuz IP Kameralarınıza network bağlantısı yaparken kablolama yaparken bazı engellerle karşılaşırsınız. Kablosuz internet bazen yapının her bölümünden erişilemeyebilir. Kablo çekmek istediğinizde de montaj sıkıntısıyla birlikte gereksiz karmaşa ve işçilik masrafı doğar. Asoka IP Kamera ile elektrik prizinin olduğu her yerden montaj gereksinimi olmadan kurulumu sağlayabilirsiniz. Bir yada birden fazla kamera kurulumunu güvenli olarak dağıtmak bu teknoloji ile mümkündür.

Asoka IP Kamera (Elektrik Üzerinden Internet) PowerLine Network teknolojisini kullanır. Bu yüzden yeni kablolamalara ihtiyaç duymaz. Bütün elektrik prizlerini ağ erişimi olarak kullanabilir.

Asoka IP Kamera’yı ister bir kişisel bilgisayardan ister cep bilgisayarından kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Asoka yüzde yüz odağı Power Line Network olan bir firmadır, bu yüzden ürün portfoyü oldukça geniştir. Asoka ile kablolu, kablosuz, duvar tipi priz, duvar tipi kablosuz priz, grup priz, IP kamera ve kurumsal internet dağıtıcısı ile internet erişimini elektrik hatları üzerinden sağlar.

Kurulum gerektirmez; iki tuşa basarak cihazları eşleştirmeniz yeterli. Karışık kurulumlara yada cihazlara ağ adresleri atamanıza gerek yok.

Montaj Yok; prize sadece adaptör takıyorsunuz, tornavida ve penseye ihtiyacınız yok.

200×200 ile Sınır tanımıyor, 200 metre mesafede bütün elektrik prizlerinden 200Mbps internet ve ağ paylaşımı sağlar.

Güvenlik Önemli; 128 Bit AES güvenlik standardı ile oluşturduğunuz ağda üst düzey şifreleme oluşur.

Servis Önceliklendirme; Ses ve Görüntü uygulamaları için gereken servis önceliklendirmeyi (QoS) destekler.

Özellikler

1/4” CMOS, color sensor

Sensitivity F2.8

Focal length F3.6mm

Auto white balance & gain control

VGA: 640×480

QVGA: 320×240

Fps: up to 18

Jpeg and motion Jpeg

Pan X-Y control

Remote reset

Asoka USA Corporation hakkında;

2001 yılında kurulan Asoka mevcut elektrik kabloları kullanarak ev ya da ofis için yüksek hızlı, güvenli, basit ve güvenilir internet hattı taşımayı hedefleyen elektrik hattı ağ ürünleri konusunda lider geliştiricidir. Şirket, elektrik hattı ürünleri için en geniş portföye sahiptir. % 100 odağı elektrik hattı ağ (PLN) çözümleri olan Asoka, PLN konusunda pazara öncülük etmiş ve halen sektöre yön veren bir firmadır. www.asokausa.com

ENNTEL Ltd. hakkında;

Enn Telekom kurumsal müşterilerine ve çözüm ortaklarına telekom altyapısı konularında ilgili ekipmanların yurtiçi ve yurtdışı temini, kurulumu, satış sonrası bakım ve teknik servis hizmetlerini sunmaktadır. Her biri kendi alanında endüstri öncüsü olan uluslararası firmaların Türkiye distribütörlüğünü yürütmekte olan ENNTEL, kendi Ar-Ge birimi ile projeler üretmekte ve telekom sektörüne yeni ürünler sunmaktadır. www.enntel.com

Tagged , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat