IPHaber

Genel


Inveon, E-ticaret Teknolojilerinin İlk ve Tek Ar-Ge Merkezini Kurdu

Aralık 9, 2016 by admin in Genel with 0 Comments
takım

2006 yılından beri gelişmiş ve katma değerli e-ticaret yazılımları üreterek sektörde öncü konuma gelen Inveon, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın incelemeleri sonucunda resmi Ar-Ge merkezi olma hakkını kazandı. E-ticaret teknolojilerine yönelik ilk ve tek Ar-Ge merkezi olma unvanına da sahip olan Inveon; yeni Ar-Ge merkezinde özellikle e-ticaretin omni-channel kolunda sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları ile M2M (makineler arası) e-ticaret araştırmalarına odaklanacak.

2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi bünyesinde bir startup yazılım firması olarak kurulan Inveon, aradan geçen 10 yılda sürdürülebilir büyüme stratejilerini başarıyla uygulayıp Türkiye’nin en büyük kurumsal e-ticaret çözüm ortağı firması haline geldi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan başvuruların değerlendirmesi, akademisyenlerin detaylı incelemeleri ve 5 ayrı denetlemenin başarıyla tamamlanması sonucunda Inveon, Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret teknolojilerine odaklı Ar-Ge merkezi unvanına erişti.

Türkiye’nin en büyük 200 online perakende operasyonunun 51’inde Inveon ürün ve çözümleri kullanılırken, Inveon’un gelirlerinin yüzde 15’i de yurtdışındaki operasyonlardan geliyor. Ar-Ge merkezi dönüşümüyle birlikte, şirketin ihracat hacminin 3 yıl içinde 10 katına çıkması hedefleniyor. Inveon yeni nesil omni-channel e-ticaret teknolojilerinin geliştirilmesine liderlik etmeye devam edecek.

Inveon’un resmi Ar-Ge merkezi olma sürecini yorumlayan Inveon Yönetici Ortağı Yomi Kastro, “10 yıl önce sadece 2 dizüstü bilgisayar ve hayallerimizle çıktığımız yolda, teknolojiyi faydaya en iyi dönüştüren şirket olma vizyonumuzla ilerledik ve bugün Türkiye’nin lider kurumsal e-ticaret çözüm ortağı haline geldik. Devletimizin, Inveon’a resmi Ar-Ge merkezi unvanı vererek kurumumuzu desteklemesi ve onurlandırmasıyla birlikte, gelecekte de Ar-Ge’ye ve ekibimize sistematik yatırım yapmaya devam edecek, Türkiye’den global bir teknoloji şirketi çıkartabilmek için çabalamayı sürdüreceğiz” dedi.

Geleceğin e-ticaret sistemleri ve makineler arası iletişim (M2M) konusunda araştırmalar yapan Inveon, Nesnelerin İnterneti (IoT) özellikli cihazların e-ticaret ekosistemine katılmalarını sağlayacak. Ar-Ge’si sürdürülen teknolojiler arasında, tüketicilere yönelik sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları da bulunuyor. Inveon, bu teknolojiler sayesinde mağaza gezmekte olan müşterilerin alışveriş deneyimlerini yeniden tanımlayacağı gibi, bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden online alışveriş yapan tüketicilere de fiziksel bir mağaza gezme deneyimini sunacak.

Inveon Ar-Ge Merkezi’nden Sorumlu Yönetici Ortağı Emir Alkaş, “Inveon Ar-Ge merkezi olma hakkını kazanarak yıllardır süregelen bilimsel yaklaşım ve proje süreçlerini taçlandırmış oldu.

#Inveon #Eticaret #Teknoloji #ArGe #ArGeMerkezi #yazılım #sektör

The post Inveon, E-ticaret Teknolojilerinin İlk ve Tek Ar-Ge Merkezini Kurdu appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Başbakan Binali Yıldırım ‘dan Türk Telekom’a Bilişim ve Demokrasi Ödülü

Türk Telekom CEO Dr. Paul Doany, Türkiye Bilişim Derneği'nin Bilişim ve Demokrasi temalı 33. Ulusal Bilişim Kurultayı'na katıldı. Başbakan Binali...

Kapat