IPHaber

Veri Merkezleri


İnterneti, aç susuz kalmaya tercih ediyorlar!

Nisan 15, 2013 by admin in Veri Merkezleri

Yapılan bir araştırmaya göre, İngiltere’de yaşayan insanların büyük bir çoğunluğunun en büyük korkuları internetsiz biryaşam.

20130414071354_internet
İngiltere’de yapılan son bir araştırma insanların büyük çoğunluğunun, internetsiz kalmak yerine susuz ve ısınmasız kalmayıtercih ettiğini ortaya çıkardı.

Avrupalı Infosecurity Europe şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre, yüzde 40’a yakın insan internete girememe halindebüyük stres yaşayacaklarını söyledi.

Daily Mail’in haberine göre, susuz kalmayı veya televizyon seyredememeyi internetsiz bir yaşama tercih eden katılımcılar, enbüyük korkularının internetsiz bir yaşam olduğunu ifade etti.

Araştırmayla birlikte geçen yıl yüzde 17 olan internet bağımlılığın, bu yıl yüzde 40’a yükseldiği belirtildi. Ankete katılan 1000 kişiden 250 kişi ise internetsiz olmaya ancak bir gündayanabileceklerini söyledi

Önceki yazıyı okuyun:
İnternetin yeni para birimi!

İnternetle birlikte yepyeni bir ekonomi ortaya çıktı. Bu ekonominin kendine ait parası da var. İnternet kullanıcılarınındeğerini belirlediği  sanal paranın adı: Bitcoin. Bitcoin, bir sanal para birimi. Herhangi bir devlet, banka veya özel kuruluşa ait olmayan bu para biriminin değerini internetkullanıcıları belirliyor. 2008’de deney olarak başlayan Bitcoin, yalnızca bir yıl sonra internette işlem görmeye başladı....

Kapat