IPHaber

Telekom


İnternet ve Telekom 2011 2. Çeyrek Raporu Yayınlandı

Ağustos 9, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

BTK’nın her çeyrek sonrası paylaştığı Türkiye’deki telekom ve internet pazarına yönelik raporunun 2011 2. çeyrek sonuçları yayınlandı.

Rapora göre Türkiye’de Haziran 2011 sonu itibariyle 11 milyona yakın genişbant internet abonesi var. Özellikle son dönemde Türkiye internet pazarındaki sıcak gelişmelerin (yatırımlar, satın almalar, yeni fırsatlar…) yanında bu sayının da katlanarak artıyor olması hem iç hem yabancı yatırımcılar için güzel bir gösterge. Sektörün önde gelen isimlerinden Sina Afra’nın da geçtiğimiz haftalarda yazdığı ve sonrasındaBusiness Insider’da da yayınlanan yazısında olduğu gibi Türkiye hem sıcak, hem de potansiyel hız kesmeden artıyor.

Bu argümanı desteklemek için son derece değerli olan BTK’nın düzenli raporları, yurtdışı yatırımcılara sunmak ve girişiminizi analiz etmek için önemli verileri içeriğinde barındırıyor.

Raporda dikkat çeken bir diğer konu da genişbant internet abonelerinin dağılımı. DSL penetrasyonu hız kesmiş gözükse de toplamda bir önceki çeyreğe göre %20′lik büyüme oldukça sevindirici.

Raporda ayrıca 118′li servislerle ilgili bilgilerden operatörler arasındaki rekabete kadar birçok bilgi mevcut. Raporunu tamamına TK’nın web sitesinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
22 Ağustos’a Makyaj Geldi, Neler Değişti?

İnternet kullanımını düzenlemek ve interneti başta çocuklar olmak üzere hepimiz için daha güvenli bir mecra haline getirmek için pek çok...

Kapat