IPHaber

Telekom


İnternet taşıma neden aksıyor

Kasım 3, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

İnternetini taşıyamayan tüketicinin mağduriyeti devam ediyor!

Telkoder tarafından yapılan bir açıklamada cep telefonundaki numara taşımanın bir benzeri olan, ADSL abonelerinin istedikleri servis sağlayıcıya kesintisiz olarak geçerek o servis sağlayıcıdan hizmet almaya başlaması olarak ifade edilen “internet taşıma” uygulamasında ciddi aksaklıklar yaşandığı dile getirildi. Sürecin aksamasının sorumlusu olarak ise Türk Telekom gösterildi.

Tüketicilerin internetini taşımak üzere başvuru yaptıktan sonra Türk Telekom’un hiçbir gerekçe göstermeden iki gün boyunca taşıma işlemine onay vermediği için tüketicinin başvurularının otomatik olarak geçersiz hale geldiğini iddia edilirken, gerekli yasal düzenlemelerin tam olmasına rağmen bu sorun yüzünden hem vatandaşların hem de yeni nesil işletmecilerin mağdur olduğu belirtildi.

Problemin giderilmesi için görevi sektörü rekabete açmak ve tüketici çıkarlarını korumak olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu göreve çağırıldı.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Cep telefonu akbil olur mu?

Kayseri'de raylı sistemde yapılacak düzenleme ile Türkiye’de ilk kez cep telefonu operatörleriyle yapılacak anlaşmayla elektronik ortamda gelecek mesaj, turnikelerde okutularak...

Kapat