IPHaber

IPTV


Akıllı Ev uygulamalarında interkom ile telefon hizmetleri birleşiyor

Mart 28, 2012 by admin in IPTV, Manşet, Telekom

Smart-Home(Akıllı Ev) uygulamalarında artık Interkom ve telefon sistemlerinden daha fazlasının beklendiğini biliyoruz, mevcut interkom telefonlarından ziyaretçiyi görme ve kapıyı açma, telefonda ise sadece alo dediğimiz günler geride kalıyor.

Grandstream Video IPPhone ürünleri, 2N Helios IP Door Phone Interkom ile telefon sistemi birleşerek klasik interkom ihtiyaçlarınızı karşılamanın yanında, kapı içi unitenin bir Grandstream GXV3140/3175 videophone olduğunu düşünürseniz standart telefon ihtiyaçlarını da tek bir cihazla edinmenin avantajlarına sahip olabilirsiniz. Telefon görüşmeleriniz artık sadece sesli değil aynı zamanda karşınızdaki kişiyi de görebileceksiniz.

Yapı içerisinde ve dışarısında konumlandırılmış uyumlu Grandstream IP Kameraları da Grandstream GXV3140/3175 VideoPhone üzerinden görmek ve yönetmek mümkün. Aynı zamanda geriye dönük kayıtları da inceleyebilirsiniz. Resepsiyon, Otopark, Asansör İçi, Oyun Parkı gibi alanlarda kameraların yönetimi ve kameralarla sesli iletişim imkanı sağlayan teknoloji ile artık interkom sistemleri yapısal anlamda çağ atlıyor.

Aşağıdaki videoda 2N Helios ürünleri ile Grandstream Video IPPhone testinin yer almaktadır.

Birleşik Devletler merkezli (USA) 2002 yılında kurulan Grandstream Networks IP Telefon, Video IP Telefon, VoIP Gateway ve VoIP ATA ürünleri ile biliniyor. Ürün portfoyüne eklediği SIP desteğine sahip Fixed/Speed Dome IP kameraları ile de tüm dünyada lider VoIP ürünleri sağlayıcılarından biri. Türkiye’de firmanın dağıtıcılığını ve satış sonrası hizmetleri Empatiq İletişim Hizmetleri yapmaktadır.

Önceki yazıyı okuyun:
Medianova, ArabNet 2012’nin ‘Gümüş Sponsor’u oldu

Küresel çapta streaming ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en büyük dijital konferansı olan...

Kapat