IPHaber
Son Yazılar

Donanım


Intel, TV Platformu Kuracak

Mart 14, 2012 by admin in Donanım, IPTV with 0 Comments

Mikroişlemci ve nano üretim konusunda dünya lideri olan Intel, mobil cihazlardan sonra son zamanların popüler konularından WEB TV sektörüne de yatırım yapacak. Intel, 2012 yılının sonuna dek web tabanlı TV hizmetini yayına sokmayı planlıyor.
Sunulacak WEB TV hizmetinin Intel teknolojisini kullanmasının yanı sıra, ‘Intel’ ismini de kullanması bekleniyor. CEO Paul Otellini, şirketi bilgisayar endüstrisinin ötesine taşıma ve hatta uzun bir zaman diliminde standartları da belirleme konusunda oldukça kararlı gözüküyor.

Akıllı TV tarafındaysa pek çok teknoloji devi şirketin TV kanallarını internete taşımak üzere hazırlık ve yatırımları olduğunu biliyoruz. Intel de bu rüzgarda oluşan ekosistemde söz sahibi olmak amacında.
Intel mobil pazar için geliştirdiği Medfield tabanlı Atom işlemcilerini, Akıllı TV modellerinde de kullanabilir ki büyük ihtimalle öyle olacak.
Google ve Apple gibi dev firmaların da Akıllı TV sektörüne yatırım yapmaları, bu sektörün ne kadar gelecek vaad ettiğini ortaya seriyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat