IPHaber

Açık Kaynak


Intel, TV işine 500 milyon dolara alıcı arıyor

Kasım 26, 2013 by admin in Açık Kaynak, IPTV, Yatırım, Yazılım

Intel için hedef 2013 sonu

intel-online-tv-225

Intel’in yıl sonuna kadar satışı sona erdirmeye niyetli olduğu ve görüşmelerin 500 milyon dolar civarında bir satış üzerine devam ettiği söyleniyor. Eğer satış gerçekleşirse Intel TV işinden vaz geçmiş olacak ama kendisine akıllı TV cihazları için işlemci satacağı yeni bir müşteri kazanmış olacak.

Şu anda Verizon müşterilerine kendi sağladığı internet bağlantısı üzerinden ücretli bir TV seçeneği sunuyor. Intel’in OnCue servisini satın aldığı taktirde bu servisi daha geniş kitlelere ulaştırması hatta bu alanda küresel bir oyuncu olması da mümkün olabilir. Bloomberg, Verizon’un şu sıralarda hali hazırda elinde bulunan lisans anlaşmalarını daha geniş bir çapta nasıl kullanabileceğini araştıracağını söylüyor.

Intel gibi akıllı TV teknolojisi üreten bir firmanın bu alanda ilgi çekici atılımlar yapması söz konusu olabilirdi. Fakat bu yeni gelişmelerden anlaşılan Intel’in daha iyi bildiği işte, yani işin teknolojisini geliştirmekte kalmayı tercih ettiği.

Sizce Intel bu konuda doğru karar mı verdi, yoksa bir fırsat mı kaçırmak üzere?

 

Önceki yazıyı okuyun:
Kırmızı Mac Pro 977.000 dolara satıldı

Kırmızı olarak hazırlanan özel Mac Pro, düzenlenen açık arttırmada 977.000 dolara satıldı. Geçtiğimiz ay, özel renkli kırmızı bir Mac Pro...

Kapat