Instagram’ın test ettiği ifadeler, çekim modları ve diğer yeni özellikler

0
7
Instagram'ın test ettiği ifadeler, çekim modları ve diğer yeni özellikler

Özellikler, ilk olarak uygulamanın kodunu inceleyen bilgisayar mühendisliği öğrencisi Jane Wong tarafından saptandı. Instagram konuyla ilgili olarak paylaşacak herhangi bir şeyleri olmadığını söylerken, testlerin perde arkası çoktan twitter’da konuşulmaya başlandı. Gelin bu özelliklere beraber göz atalım.

Hikayeler için İfadeler

Instagram is testing Story “Reactions”. It works kinda like the existing Facebook Stories Reaction pic.twitter.com/z2tAg8BcP2

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) April 27, 2018

Facebook’ta bir kaç yıl önce kullanmaya başladığımız ifadeleri, yakın zamanda Instagram Hikayeler’de de görmemiz mümkün. Jane Wong’un bir tweet üzerinden paylaştığı bu özelliğe gelen yorumlar, özelliğin son bir kaç aydır Meksika’daki tüm kullanıcılara açık olduğunu gösteriyor. Özellikte ayrıca emoji kullanımına da yer verilmiş durumda. Buna ek olarak özellik Arjantina ve Tayvan’da da bazı kullanıcılara açık.

Hikayeler Ağır Çekim Kayıt Modu

NEW Instagram is testing a ‘Slow-Mo’ feature for Stories

h/t @wongmjane pic.twitter.com/Pmr6RyETbt

— Matt Navarra (@MattNavarra) April 27, 2018

Bir çok video içerik üreticisi, ağır çekim moduna içeriklerinde yer vermeyi seviyor. Bu içerikler, Genellikle telefonun çekim modları ya da üçüncü parti uygulamalar üzerinden üretilebiliyor. Görünen o ki Instagram, bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar arasında popüler olan bu içerik türünü kendi kamerası üzerinden yayına almayı planlıyor. Yakın zamanda kamerasında Odak Modu’nu yayına alan Instagram, yeni çekim modları eklemeye devam ederek kameranın kullanım oranını arttırmak istiyor olabilir.

Profilleri Sessize Alma Düğmesi

NEW: Instagram is finally working on a mute button for profiles!

h/t @wongmjane pic.twitter.com/TLB4ON3AQ6

— Matt Navarra (@MattNavarra) April 27, 2018

Facebook’un geçtiğimiz aylarda kendi platformunda yayına aldığı bu özellikte, kullanıcıları takip etmeyi bırakmadan içeriklerini görmeyi durdurabiliyorsunuz. Kullanıcıların gönderileri üzerinden aktifleştirebildiğiniz bu seçenek, şimdilik Facebook’ta gördüğümüz gibi belli bir zaman aralığı sunmuyor.

Hikayeler Arşivi Takvim Görünümü

NEW? Instagram Stories Archive – Calendar view

h/t @wongmjane pic.twitter.com/D8AoD7UWhJ

— Matt Navarra (@MattNavarra) April 27, 2018

Geçtiğimz aylarda yayına alınan Arşiv özelliği, genellikle Öne Çıkarılmış Hikayeler oluşturulmak için kullanılıyor. Olası #tbt içerikleri için oldukça karmaşık bir düzene sahip olan Arşiv, yakın zamanda yeni bir görünüme kavuşabilir. Eski Hikayelerinizin bir takvim üzerinde görülebildiği bu yeni görünümde içeriklere ulaşmak daha kolay.

Kaynak:: webrazzi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.