IPHaber

Genel


Instagram’daki bağlantılarınızı Messenger’a ekleme özelliği Türkiye’ye açıldı

Nisan 9, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Instagram'daki bağlantılarınızı Messenger'a ekleme özelliği Türkiye'ye açıldı

Aralık ayında test edilmeye başlanan Instagram’daki bağlantılarınızı Messenger’a ekleme özelliğinin bu hafta sonu Türkiye’ye açıldığını fark ettik. Kişiler sekmesi altında yer alan yeni “Instagram’a Bağlan” seçeneği üzerinden artık Instagram bağlantılarınızı Messenger’a aktarmanız mümkün.

Kişiler kısmında beliren bir bildirim ile dikkatinizi çeken Messenger, aynı bildirimi Instagram’a Bağlan seçeneğinin yanında da gösteriyor. Bu seçeneğe bastığınızda ise Instagram profilinizin ön izlemesini görüyorsunuz. Sonraki adımda da Messenger’a Instagram profilinizi eklemenizin yanı sıra Instagram’daki bağlantılarınızı da Messenger’da buluyorsunuz.

Yapılan aktarımın ardından sizi konuşma başlatmaya teşvik eden Messenger, güncelleme kısmında eklediğiniz kişileri göstermesiyle birlikte bildirimi de ortadan kaldırıyor.

Konu mesajlaşma olduğunda Facebook’un bu alanda 3 farklı uygulamayı yarıştırdığını söyleyebiliriz. Aralık ayından itibaren Türkiye de dahil olmak üzere 6 ülkede Instagram Direct‘ ayrı bir pilot uygulama olarak yayınlanan şirket, geçtiğimiz haftalarda Instagram’ın mesajlaşma bölümünü doğrudan Direct uygulamasına yönlendirmeye başlamıştı. Görünen o ki; Facebook bu özellik ile birlikte WhatsApp ve Instagram’ı daha geriden takip eden Messenger’ın kullanım oranını arttırmaya kararlı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Medyanet’i de 12 milyon 750 bin dolara satan Doğan Medya Grubu’nun satış rakamları açıklandı

Daha önce yer verdiğimiz Doğan Medya Grubu'nun Demirören Holding'e satılacağına yönelik iddialar, dün resmi olarak açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP)...

Kapat