IPHaber

Genel


Instagram Hikayeler’de ekran görüntüsü bildirimleri kaldırıldı

Haziran 17, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Instagram Hikayeler'de ekran görüntüsü bildirimleri kaldırıldı

Hikayeler’de ekran görüntüsü alındığında, Hikayeyi yayınlayan kullanıcılara bildirim göndermeye başlayan Instagram bu özelliği yayından kaldırmaya karar verdi. Artık Hikayeler’de ekran görüntüsü alındığında Hikaye’nin sahibine bildirim gönderilmeyecek.

Test sürecini sonlandıran şirket, bu yeni kararına dair detaylı bir açıklama yapmadı. Instagram’ın test süreci kapsamında yavaş ve kademeli olarak kullanıcılara açtığı bu özellik, Türkiye’de bir çok kullanıcının karşısına çıkmıştı. Bu arada özelliğin kademeli olarak kullanıcılara açılmasından dolayı bazı kullanıcıların bu özelliğe hiç erişmediğini de belirtelim.

Aslına bakarsanız Instagram’ın test ettiği bu bildirim özelliği, Snapchat’in Hikayeler’de kullandığı gizlilik esasını platforma getirmeyi amaçlıyordu. Zira otomatik kaybolan mesajlar üzerine bir krallık kuran Snapchat, Hikayeler tarafında da içeriğin kaydedilmesi ya da ekran görüntüsü alınması durumunda kullanıcılarını bilgilendiriliyordu.

Instagram ise test sürecinde, ekran görüntüsü alınan kullanıcıları uyarmanın yanı sıra, ekran görüntüsü alan kullanıcılar için de bir uyarı yayınlamıştı. Bu uyarıda Instagram, kullanıcılara bir sonraki ekran görüntüsü alma girişimlerinde hikaye sahibinin bu durumdan haberdar olacağını belirtmişti. Görünen o ki; Instagram platforma bir gizlilik imajı kazandırmaktan vazgeçiyor. Ekran görüntüsü alma alışkanlığına sahip kullanıcılar, artık gönül rahatlığıyla eski alışkanlıklarına dönebilir.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Salata yapan cihazlar üreten Chowbotics, 11 milyon dolar yatırım aldı

Salata yapan Sally isimli robotlar üreten San Francisco merkezli teknoloji şirketi Chowbotics, Foundry Group ve Techstars liderliğindeki A serisi yatırım...

Kapat