IPHaber

Genel


Instagram hesabını silen Elon Musk; bunun nedenini Twitter’da anlattı

Ağustos 23, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Şimdiye kadar Instagram’da yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Tesla CEO’su Elon Musk Çarşamba sabahı Instagram hesabını silerek herkesi şaşırttı. Musk, bir süre sonra Twitter hesabı üzerinden bir şiir dizesine atıfta bulunarak Instagram hesabını neden sildiğini açıkladı.

Takipçilerinden birinin neden Instagram’ı sildiğini sorması üzerine Musk, Thomas Stearns Eliot’ın Çorak Ülke kitabına gönderme yaparak soruyu yanıtladı. Musk: “Instagram çok susamış, öyle ki size suda ölüm getiriyor.” cümlesini paylaşmanın yanı sıra bir başka tweette de “Hoşlanmadım” diye açıklama yaptı.

Instagram is so thirsty, yet gives you Death by Water

— Elon Musk (@elonmusk) August 21, 2018

Didn’t “like” it

— Elon Musk (@elonmusk) August 21, 2018

Musk bu tweetlerden iki saat önce ise T.S. Eliot’ın Çorak Ülke şiir kitabının Suda Ölüm kısmını görsel olarak takipçileriyle paylaştı. Elon Musk tweette Wikipedia linkine de yer verdi.

Read Eliot’s notes on The Waste Land https://t.co/2SSsHiJmiO pic.twitter.com/uToAi4kBi1

— Elon Musk (@elonmusk) August 21, 2018

Musk’ın Instagram hesabı konusundaki edebi yaklaşımı her ne kadar sevimli görünse de tüm bu edebi yaklaşımı bir kenara bırakarak hafta başında yaşananları hatılamakta fayda var. Hatırlarsanız rapçi Azealia Banks Musk’ın Instagram hesabını etiketleyerek üzerinde “Benimle acilen iletişime geçmelisin.” ve “Telefonuma ihtiyacım var” yazan hikayeler paylaşmıştı.

Daha sonrasında Banks, Musk’ın avukatının kendi avukatına talimat verdiğini ve bunun sonucunda telefonuna el koyulduğunu belirtti. Musk adına konuşan bir sözcü ise: “Elon Azealia Banks’i tanımıyor. “Ne Elon ne de avukatları Azealia’nın telefonunu almadı.” dedi.

You up?

Latest from Ms. Banks pic.twitter.com/PA92P8h512

— Hope King (@lisahopeking) August 21, 2018

Ağustos’un ilk günlerinde Musk’ın Los Angeles’taki evinde sevgilisi Grimes ile çalışmak için kaldığını belirten Banks, Musk’ı kendini sağlama almak için yatırımcılardan para isterken duyduğunu iddia ediyor.

Banks’in iddiaları henüz kantılanmamış olsa Musk’ın sık aralıklarla farklı duyurular yapmak için kullandığı 8 milyon takipçiye sahip hesabı bu olayların ardından kapatması oldukça dikkat çekici.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Havhav: Köpek sahipleri için kutu abonelik girişimi

Umut İlhan, Ömür Hızlı ve Caner Bayraktar tarafından kurulan Havhav.com.tr köpek sahiplerine aylık kutu abonelik modeli sunuyor. Bu yılın şubat...

Kapat