IPHaber

Genel


Instagram gönderilerine basarak geçme özelliği geliyor

Ekim 12, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
💀

Hikayeler arası hızlıca ilerlemek için basarak geçme özelliği yakında Instagram gönderilerinde belirmeye başlayacak. Suprateek Bose isimli kullanıcı tarafından farkedilen bu özellik, Instagram tarafından da doğrulandı.

Ancak bu özelliğin Instagram’ın akışında belirmesi beklenirken bir Instagram sözcüsü bunun hali hazırda aktif olarak önceliklendirilen bir özellik olmadığını belirtti.

Instagram aslında otomatik oynatma özelliğini Keşfet sekmesinin Beğenebileceğiniz Videolarınızı kısmında kullanıyor. Bu özellik sayesinde video gönderiler arasında hızlıca geçiş yapmanızı sağlayan Instagram, aynı zamanda video bittiğinde yeni videoya atlayarak video izlenmelerini de arttırabiliyor. Daha önce içerik üreticilerine, temalı video koleksiyonları da öneren uygulama, fotoğraf gönderilerinde bu tarz bir yeniliğe adım atmamıştı. Bunun nedeni bir gönderiye bakılmasının ne zaman tam olarak biteceğinin kestirilememesi olabilir.

Next: turn your mind off completely. Succumb to the feed.

Open instagram, and it does the browsing of the feed for you.

Like by smiling.

Comment by grunting one of 5 known emotions at your phone. https://t.co/EzrJWccjbh

— PaSKULL D’Silva (@pasql) October 11, 2018

Bu arada Aslına bakarsanız ilerlemek için basma özelliğinin ilk olarak Snapchat tarafından hayata geçirildi. Ancak bu özelliğin sürekli kullanılması bazen elleri ve parmakları yorabiliyor. Yine de kullanıcılar kendilerini hikaye akışına bırakarak diledikleri noktada içeriği durdurabiliyor.

Keşfet sekmesinde henüz reklamları yayına almadı. Ancak bu yeni özelliği yeni bir reklam modeli de takip edebilir.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kurumlar ve girişimler için geleceğin ödeme yöntemleri Webrazzi Summit 2018’de konuşulacak

Türkiye'nin en etkili internet ve girişimcilik konferansı olan Webrazzi Summit 2018‘e bir haftadan daha kısa bir süre kaldı. Konferansımızda girişimcilikten...

Kapat