IPHaber

Genel


Insider yaklaşık 200 milyon dolar değerleme ile Sequoia Capital’dan 2. tur yatırımı görüşüyor

Ekim 3, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirdiğimiz Webrazzi E-Ticaret 2018 etkinliğimize katılan Insider kurucu ortaklarından Hande Çilingir, hatırlarsanız Insider‘ın Sequoia Capital’dan yatırım aldığını paylaşmıştı. Bugün aldığımız duyuma göre Sequoia Capital, Insider’da ikinci tur yatırıma hazırlanıyor.

Dünyanın en önemli yatırım şirketlerinden biri olan Sequoia’nın devam yatırımına hazırlanması oldukça önemli. Görünen o ki Insider’daki büyümeden memnun bir yatırım şirketi var. Sequoia Capital‘dan 11 milyon dolar yatırım alan Insider’ın değerlemesi ise oldukça dikkat çekici; 1 milyar TL barajını aşan girişimin bu tur için değerlemesi yaklaşık 200 milyon dolar olarak anılıyor.

Insider’ın yatırım sürecine kısaca değinelim Sequoia Capital yatırımı öncesinde toplamda 3,1 milyon dolar yatırım alan girişim, önceki dönemlerde 212, 500 Startups, Aslanoba Capital, Doğan Grup bünyesindeki Öncü GSYO, GBA ve Wamda Capital’dan yatırım almıştı. Şu ana kadar 18,8 milyar dolar fon toplayan girişimin Sequoia Capital ile bu turda görüşmesinin nasıl sonuçlanacağını ise birlikte göreceğiz.

Sequoia Capital’ın Türkiye’de Insider haricinde de girişimleri odağına aldığını belirtelim, detaylar belli olduğunda sizlerle paylaşacağız. Bu arada Hande Çilingir’i de Crunchbase‘de ABD dışında en iyi kadın lider seçildiği için de tebrik ederiz. Ekosisteme daha fazla kadın girişimci katılmasına vesile olması dileğiyle.

It is never about one person. It is a great community, 300 passionate people across 18 countries. Thank you Insiders! https://t.co/rkG91ykHdb

— Hande Cilingir (@HandeCilingir) October 3, 2018

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft, Windows 10’un Ekim 2018 güncellemesini yayınladı

Microsoft dün düzenlediği basın toplantısında Windows 10 ‘un Ekim 2018 güncellemesini yayınladıklarını duyurdu. Microsoft güncellemeyi beklemek istemeyenler için otomatik güncellemeyi...

Kapat