IPHaber

Genel


İnsan Kaynakları Yönetimi

Ağustos 11, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Videa Yazılım Kurucu Ortağı Gökay Kaya, kamu ve özel sektörün insan kaynakları yönetiminde çözüm ortağı yaklaşımını benimsediklerini vurguladı.

2011 yılında kurulan, genç bir yazılım firması olan Videa, Bilkent Cyberpark’ta yer alıyor. Yazılım alanında pek çok farklı ürün geliştirdikten sonra odak noktalarını insan kaynakları yönetimine çevirdiklerini belirten Gökay Kaya, ‘İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi – İKYS’yi geliştirdiklerinin altını çizdi. Kaya, “Kamu kuruluşlarında yer alan daire başkanlıkları ve özel sektör bünyesindeki insan kaynakları bölümlerinde personel takibi konusunda çözüm ortağı oluyoruz. İKYS; kadro, terfi, raporlama, yetkilendirme gibi temel faaliyetler için personel takibinin kritik olduğu bu alanda kullanılan bütün verileri elektronik sisteme geçirip istenilen tüm istatistiki bilgi ve raporlamayı anında sağlıyor” dedi.

İKYS 3 yıl süren yoğun Ar-Ge ile oluşturuldu

Sistemin web tabanlı olduğunu belirten Kaya, belge toparlama sürecinde kaybolan zamanı da ciddi derecede azaltıp takip sürecini belirgin şekilde kolaylaştırdığını ekledi. Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “İKYS; MERNİS, SGK Hizmet Takip Programı başta olmak üzere pek çok servisle de bütünleşik olarak çalışıyor. Yurt dışı da dâhil olmak üzere diğer rakiplerinden en önemli farkı ise memur, işçi gibi ayrımda bulunmadan tüm personel verilerini bünyesinde toplayabilecek donanıma sahip olması. Videa yazılım ekibinin 3 yıl süren yoğun Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi, şimdiden Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından kullanılıyor.”

Hedef tek pakette İKYS ve EBYS

Gökay Kaya, İKYS’nin 115 işlem sayfası ve 100’ün üzerinde raporlama seçeneğiyle kamu kurumlarının personel istihdamıyla ilgili ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi ve şu değerlendirmeyi yaptı: “Videa aynı zamanda kamu kuruluşlarına Android ve iOS tabanlı mobil uygulamalar da geliştiriyor. Son olarak Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü için İKYS projesine bütünleşik dinamik raporlamalar sunan bir mobil uygulama geliştirildi. Videa Yazılım, yoğun çalışmalarının ürünü olan Videa-İKYS ile kamu kurum ve kuruluşlarının insan kaynağını yönetmede en büyük yardımcısı olmayı hedefliyor. Mobil tarafını güçlendirerek kurum yöneticilerinin her an kurum personeline ulaşabilmesini ve hatta mobil uygulama üzerinden işlem yapabilmesi için çalışmalarımızı sürüyoruz. Videa’nın amacı, önümüzdeki süreçte Videa-EBYS uygulamasını da tamamlayıp kurumların tek pakette hem İKYS hem de EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) ihtiyaçlarını karşılayarak Videa etiketli ürünlerle müşterileri buluşturmak.”

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
MS Azure Store Simple Yenilendi

Geçen aylarda kaleme aldığım “Microsoft'un Store Simple Yatırımı” başlıklı yazıdan sonra, yeni gelen bir haber ile bu haftanın yazı konusu...

Kapat