IPHaber

Telekom


Innova Erzurum kış oyunlarının altyapısını rekorla tamamladı

Ocak 24, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Türk Telekom grup şirketlerinden olan İnnova, Erzurum’da 27 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında 56 ülkeden, şu an itibariyle katılımı onaylanmış 2900 üniversiteli sporcuya ev sahipliği yapacak olan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın (Universiade) tüm bilişim altyapı ve çözümlerini sağladı.

54 Milyon TL harcanan bilişim altyapısı bugüne değin Türkiye’nin doğu bölgesindeki en yüksek yatırım anlamına geliyor. Yaklaşık olarak 20 Innova personelinin görev aldığı çalışmalarda çeşitli lokasyonlarda, sunucu, jeneratör, network cihazları gibi 8.000’e yakın cihazın yerleştirildiği ve oyunlara hazır hale getirildiği bildirildi.

Oyunlara 10 gün kala yapılan gezide öğrendiğimiz ilginç bir husus, Innova’nın altyapıyı 6 hafta gibi kısa bir sürede tamamlamış olması. Innova’nın bu sürede, 220 kilometresi fiber olmak üzere 300 kilometre kablo döşediği açıklandı.

Haberin ayrıntıları turk.internet.com

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kablosuz internet farelere zararlı! Ya insan için?

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Biyofizik Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, günlük hayatta kullanılan bazı...

Kapat