IPHaber

Genel


İletişimde bütünleştirmede ikinci dev adım

Eylül 22, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Türk Telekom Grubu, bütünleştirme sürecinin müşteri odaklı yaklaşım ve sürdürülebilir büyüme stratejisi etrafında şekillenen ikinci aşamasını duyurdu. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan da, “Müşterilerimize daha fazla değer sunmamızı sağlayacak entegrasyon projemizin ilk adımını Nisan ayında attık” diyerek, bu son adım ile mobil ve sabit hizmetlerde satış ve müşteri ilişkileri yönetimini birleştirdiklerinin altını çizdi.

Grubun mobil ve sabit hizmetlerinin birlikte pazara sunulması ve müşteri hizmetlerinin tek çatı altında toplanmasını öngören bütünleştirme projesi, teknoloji ve iletişim hizmetlerinde müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamayı hedefliyor. Bu çalışmada ikinci aşama Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın tüzel kişiliklerini mevcut haliyle muhafaza ederek ve tâbi oldukları mevzuata tamamen uyarak uygulanıyor.

Bu kapsamda grupta şu organizasyonel değişiklikler yapıldı:

– Grubun mobil ve sabit tüm bireysel satış faaliyetlerinin ortak yönetimi amacıyla yeniden tanımlanan ‘Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı’ görevine Hüseyin Balcı atandı.

– Tüm mobil ve sabit hat operasyonlarının müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi, yeni oluşturulan ‘Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı’ çatısı altında birleştirildi ve bu göreve Orçun Onat atandı.

– Kurumsal müşteri tarafında, grubun kurumsal pazarlama, kurumsal satış ve müşteri ilişkileri birimlerinin yönetimi ‘Kurumsal Ticari Genel Müdür Yardımcılığı’ çatısı altında birleştirildi. Bu göreve Mehmet Ali Akarca atandı.

– TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya görevinden ayrıldı. TTNET CFO’su Kaan Aktan mevcut görev ve sorumluluklarına ek olarak, bütünleştirme programında TTNET için öngörülen organizasyonel yapının uygulanması sürecinde Genel Müdür görev ve sorumluluklarını üstlendi.

– Ayrıca, boş olan Türk Telekom ‘Regülasyon Başkanlığı’ pozisyonuna Ramazan Demir atandı.

– Tüm telekom operatörlerine ve internet servis sağlayıcılarına, toptan seviyede daha iyi hizmet vermek için “Toptan Satış Direktörlüğü” pozisyonu, Türk Telekomünikasyon A.Ş’de kalarak, Türk Telekom CEO’suna direkt bağlandı.

– Avea ve TTNET bünyesinde bulunan Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevleri, mevcut yönetim ekibi ile devam ediyor.

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bir çekim gücümüz olmalı

Sinerji Türk Kurucusu Abdullah Raşit Gülhan, Türkiye'yi gelişmiş ülkeler arasında saygın bir konuma ulaştırmak için el birliği, güç birliği yapmamız...

Kapat