IPHaber

Satın Alma


İki devin YouTube savaşı!

Mayıs 17, 2013 by admin in Satın Alma, Sosyal Network

 

Reklam yoksa, YouTube da yok!
Google, Microsoft’un kendi hazırladığı YouTube uygulamasına savaş açtı. Nedeni ise…

YouTube,google,internet,video,müzik,Eric Schmidt
Geçtiğimiz günlerde güncellenerek Windows Phone Store’da yerini alan Microsoft’un kendi Windows Phone YouTube uygulaması, Google’ın hiç hoşuna gitmedi. Microsoft’a bir mektup yazan firma uygulamanın 22 Mayıs itibariyle mağazadan kaldırılmasını, devam eden indirme işlemlerinin durdurulmasını talep etti.

Bu sert tepkinin nedeni, Microsoft’un tamamen kendi başına hazırladığı uygulamada hiçbir reklamın yer almaması. Google, kendisine danışılmadan hazırlanan uygulamanın bu yönüyle iki firma arasındaki sözleşmeleri ihlal ettiğini iddia ediyor. Uygulamanın reklam desteklememesinin Google gelirleri üzerinde çok olumsuz etki yapacağı tahmin ediliyor. Ancak asıl etkilenecek olan, YouTube üzerinden içerik paylaşımı yapanlar. Tek gelirlerini reklamlardan sağlayan içerik sağlayıcıların, Microsoft’un tercihinden hiç memnun olmakları biliniyor.

Google kısa süre öncesine kadar, Windows Phone YouTube uygulaması hazırlanmasına izin vermiyordu. Windows Phone kullanıcıları YouTube’a bağlanmak için ya üçüncü kişilerin hazırladığı uygulamaları ya da mobil siteyi kullanmak zorunda kalıyordu.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Moody’s Türkiye’nin kredi notunu ‘yatırım yapılabilir’ seviyeye yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından biri olan ve ‘sıfırcı hoca‘ olarak ünlenen Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu yükselttiğini açıkladı. Türkiye’deki finans çevreleri tarafından...

Kapat