IPHaber

Yazılım


İki devin yeni hedefi o!

Şubat 8, 2013 by admin in Yazılım

Microsoft ve Symantec el ele

Microsoft ve yazılım devi bir araya geliyor; PC’lerin başına dert olan belayı öldürmeye hazırlanıyor.

Resmi Microsoft blogunda yer alan habere bakılırsa uzun süredir pek çok farklı zararlı yazılımı ortadan kaldıran firma bu sefer Bamital isimli botnetin peşine düştü. Daha önce Rustock, Kelihos ve Zeus temelli botnetleri ortadan kaldıran Microsoft bu yeni girişimde, Norton anti virüs yazılımını geliştir20130207063255_microsoftvsymantecen Symantec firmasıyla ortak hareket ediyor. “Operation b58” adı verilen girişimde amaç, malware yazılımlar üzerinden sızmayı başardığı PC’lerde arama sonuçlarını inceleyerek kullanıcı bilgilerine ulaşan ve online reklamlara sahte tıklama yaparak reklam firmalarını dolandıran Bamital isimli botneti ortadan kaldırmak.

Söz konusu botnetin son iki yıl içinde sekiz milyondan fazla bilgisayara bulaştığı tahmin ediliyor. Bamital bulaşmış malware yüklü yazılım yüklü bilgisayarlarda kullanıcılar internet üzerinden bir arama yapmak istediklerinde Microsoft ve Symantec’in birlikte kurduğu bir siteye yönlendirilecek ve konu hakkında bilgilendirilecekler. Sitede ayrıca kötü amaçlı yazılımın nasıl silinebileceğine dair ipuçları da sunulacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Ürün: Cisco SPA302D IP DECT Telefon

Uzun zamandır konuşulan ürün Cisco IP Dect Telefon açıklandı. Cisco'nun small business portfoyundeki Dect Telefon eksikliğini yeni SPA302D-KIT ile dolduldu....

Kapat