Idc Veri Depolama, Sanallaştırma & Yönetilebilir Servisler Konferansı 21 Ekim’de Türkiye’de

0
16

IDC, Veri Depolama, Sanallaştırma & Yönetilebilir Servisler Konferans Serileri’nin Orta Doğu & Afrika ve Türkiye bölgesindeki ilk durağı 21 Ekim Çarşamba, The Bosphorus Swissotel Istanbul’da gerçekleşecek. Daha sonra Nairobi, Johannesburg, Lagos, Kazablanka, Abu Dhabi ve Riyad illerinde gerçekleşecek konferans bölgenin en önemli karar vericileri ve ürün/servis sağlayıcılarını aynı platformda buluşturuyor. Daha önce Merkez ve Doğu Avrupa’nın 8 ülkesinde gerçekleşen konferans, büyük ilgi ile karşılandı. Bugünün ve yarının veri depolama ve yönetimi alanlarındaki kritik noktaları ve trendleri gündeme taşıyan konferans sunduğu kapsamlı içerik ile Orta Doğu & Afrika ve Türkiye Bölgesinde de oldukça fazla ilgi görecek ve adından çok fazla söz ettirecek gibi gözüküyor.

Her yıl bölgesel olarak düzenlenen IDC Veri Depolama, Sanallaştırma & Yönetilebilir Servisler Konferans Serileri, depolama çözümlerini kullananlar, bağımsız uzmanlar ve sektör liderlerinin deneyimlerini, farklı fikirlerini ve başarı hikayelerini paylaştıkları bağımsız bir platform olma geleneğini sürdürmektedir. Konferans, yapılan sunumlar, anlatılan başarı hikayeleri ve stand sergi alanı ile katılımcılara derinlemesine tartışmalar ve iletişim imkanı sunarken, verimliliği arttırmak, maliyetleri düşürmek ve daha yüksek ROI (yatırım geri dönüşü) elde etmek için hız, kapasite ve güç kullanımının da ötesine bakmayı hedeflemektedir.

IDC Orta Doğu & Afrika ve Türkiye Program Müdürü Omar Shihab; “Global ekonominin durgunlaşması her ne kadar kamu ve özel kuruluşların BT yatırım kararlarını etkilemiş olsa da veriye her zaman duyulacak talep sayesinde büyüme devam edecektir. Veri saklama ve veri korumaya ilişkin beklentiler mevcut yerlerini korumakla birlikte belki de mutlak uygunluk taleplerine karşı daha agresif bir hal alabilirler.” diyor. “ Bu durum, BT’yi verimliliğin arttırılması ve yatırımlardan daha iyi sonuçlar elde edilmesi konusunda teşvik etmektedir. Bu da mevcut altyapıdan daha iyi yararlanmayı ve yeni teknolojilerin yaşama geçirilmesi zorunluluğunu beraberinde getirmektedir.” diye ekliyor, Shihab.

Veri Müdürlerinin günümüzde karşılaştıkları iş yükü ve zorluklarına odaklanacak olan konferans aşağıdaki konuları ele alacaktır.

Yararlanabilirlik ve Verimlilik: Otomasyon, konsolidasyon, sanallaştırma, ve dış kaynak kullanımı.
BT Sürdürülebilirliği: Uygunluk ve teknoloji standardizasyonu
Altyapı Maliyetleri: Güç kullanımı ve soğutucu sistemler
Uygunluk: Veri koruma, veri saklama beklentileri

Katılımcılar, aynı zamanda yönetilebilir servisler, bilgi yaşam döngüsü yönetimi, yeşil veri merkezleri ve sektör trendleri gibi konuları bizzat duayenlerinden dinleme şansı elde edecekler.

IDC, Veri Depolama, Sanallaştırma & Yönetilebilir Servisler Konferans Serisi, bir çok global ve yerel ürün/servis sağlayıcıyı biraraya getirecek ve en son teknolojilerden bahsedecektir. EMC, Symantec, IBM, Microsoft, Fujitsu Technology Solutions, HP, Sun Microsystems, Gantek Teknoloji, Netapp, Datacore, Brocade, Commvault, Prolink gibi lider firmalar 21 Ekim 2009, The Bosphorus Swissotel’de son kullanıcılar ile buluşarak deneyimlerini aktaracak ve en son teknolojilerden bahsedecekler. Arena Bilgisayar ve Brother’ın çekiliş ortağı olduğu konferansta, Bilgiçağı, ITPRO, Telepati, tele.com.tr, BusinessWeek dergileri, veteknoloji, e-teknoloji, kurumsalhaberler, computerworld, maxihaber, Todays Zaman ve turk.internet.com gibi medya iş ortakları bulunmaktadır.

Konferansın gerçekleşeceği diğer ülkeler;

5 Kasım: Nairobi (Hilton Hotel)
10 Kasım : Johannesburg (Hilton Sandton Hotel)
18 Kasım : Lagos (Eko Hotel and Suites)
25 Aralık : Kasablanca (Royal Mansour Meridien)
7 Aralık: Abu Dhabi (Shangri La Hotel)
13 Aralık : Riyadh (Four Seasons Hotel)

Daha fazla bilgi için lütfen IDC Türkiye Konferans Müdürü Zeynep Genç ile iletişime geçin, zgenc@idc.com veya +90212 3560678

IDC Hakkında

IDC, bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 90 ülkede 900’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar. 44 yılı aşkın bir süredir, IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmuştur.

IDC, bilgi teknolojileri basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir. 1964 yılında kurulan IDG, 2005 yılında, $ 2.68 milyar gelir ve dünya çapında 13,600 çalışana ulaşmıştır. IDC hakkında ayrıntılı bilgi için, www.idc.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IDC’nin müşterilerine sunduğu servis ve hizmetler,

• Araştırma Raporları
• 500’den fazla abonelik araştırma servisleri
• Sektör uzmanları ile bir bire ilişki
• Özelleştirilebilir danışmanlık hizmetleri
• Dünya çapında konferans ve etkinlikler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.