IPHaber

Genel


Huawei Wimax Roadshow Tır İstanbul'da

Haziran 28, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

Daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Wimax Forumu ve Mısır’daki ITU sergisine katılan “Huawei Wimax Tır”ı 3.Roadshow ile Türkiye’de.

Daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Wimax Forumu ve Mısır’daki ITU sergisine katılan “Huawei Wimax Tır”ı 3.Roadshow ile Türkiye’de. Turkcell, Vodafone ve Avea gibi operatörlerin üst düzey yöneticilerinin ve teknik uzmanlarının da katılacağı workshoplar ile her gün farklı bir operatör Huawei’nin Wimax çözümleri ile tanışacak. “Huawei Wimax Roadshow Tır”, 24-27 Haziran tarihleri arasında Polat Renaissance Otel’de gerçekleşecek. “Huawei Wimax Roadshow Tır” İstanbul’dan sonra Ankara’ya da uğrayarak Türkiye’den ayrılacak.

Sadece Wimax teknolojilerinin yer aldığı Türkiye’deki ilk sergi olma özelliğini taşıyacak olan Roadshow boyunca Turkcell, Vodafone ve Avea’nın üst düzey yöneticileri ile teknik uzmanlarının katılımıyla her gün farklı bir operatör için workshoplar düzenlenecek. Katılımcılar workshoplar kapsamında gerçekleşecek demolar ile Wimax teknolojisinin geldiği son nokta ve yararlarını deneyimleme şansı yakalayacak.

Huawei, dünyada 196 noktada kurulmuş olan Wimax teknolojisinin 2008 yılı sonuna kadar büyük ilerlemeler kaydedeceğine inanıyor. 2012 yılına kadar kullanıcı sayısının artarak 270 milyona ulaşması bekleniyor. Huawei yetkilileri Wimax alanındaki Ar-Ge çalışmaları için 1200 uzman ve mühendis istihdam edildiğini ve Wimax Forumu’nun çekirdek üyelerinden Intel ile gerçekleştirilen stratejik işbirliği ile bugüne kadar 120 patent, 17 ticari ve 35 denemenin başarı ile sonuçlandırıldığını da not ediyorlar.

Alıntı: http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=21252

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Asterisk'e H323 desteği eklemek

Öncelikle Asterisk edinelim # cd /root/asterisk1/src # export CVSROOT=:pserver:anoncvs@cvs.digium.com:/usr/cvsroot # cvs login   ( password : anoncvs.) # cvs checkout zaptel libpri asterisk

Kapat