IPHaber

Genel


HUAWEI P9 ve P9 Plus satışları dünya çapında 10 milyonu aştı

Ocak 11, 2017 by admin in Genel with 0 Comments

Huawei’nin uluslararası pazarda ses getiren P9/P9 Plus modelleri, Leica ile birlikte geliştirdiği ve teknolojide çığır açan çift lens özelliği ile 2016 yılının en popüler akıllı telefonları arasında yer aldı. P9 serisi, yeni bir rekora imza atarak Huawei’nin 10 milyonun üzerinde satış yapan ilk amiral gemisi oldu.

Huawei Tüketici İş Grubu, dünya pazarında ses getiren P9/P9 Plus modelleri için 10 milyon satış rakamını aştığını açıkladı. Böylelikle P9 serisi, Huawei’nin dünya çapında 10 milyondan fazla kişiye ulaşan ilk amiral gemisi serisi oldu.

2016 yılında global akıllı telefon piyasasındaki durgunluğa rağmen, Huawei P9 ve P9 Plus model cihazların elde ettiği başarılı satış rakamları Huawei’nin uluslararası pazarda yaptığı yatırımların önemli bir geri dönüşü niteliğinde. Huawei’nin yükselen marka bilinirliği ve dünya çapında büyüme grafiği ile, kullanıcıların yoğun ilgisi, Huawei akıllı telefonlarının yükselişinde önemli rol oynadı.
Nisan 2016’da piyasaya sunulan çift kameralı Huawei P9 ve P9 Plus modelleri, Huawei’nin efsanevi Alman kamera markası Leica ile işbirliği içinde geliştirdiği ilk amiral gemisi akıllı telefonlarıydı. Bu ortaklık, gelişmiş akıllı telefon kamera teknolojisinde yeni bir devir açarken tüketicilere üst düzey fotoğraf deneyimleri sundu.

Huawei P9 ve P9 Plus, piyasaya sunulmasının ardından geçen 8 ayda, muhteşem kamera deneyimi, endüstriyel tasarımı ve performansıyla tüketicinin takdirini kazandı. Huawei P9, EISA ‘’European Consumer Smartphone 2016-17” ve CES Asia’da verilen ‘’En İyi Kişisel Bilişim Cihazı” ödüllerine layık görüldü.

2016 yılının 3. çeyreğinde Huawei, 2015 yılına oranla % 23’lük bir artışla 33.59 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Orta ve üst seviye cihazlar bu satışların yaklaşık % 44’ünü oluşturdu. 2016 ilk yarı verilerine göre, Huawei Tüketici İş Grubu satışları 2015 yılına oranla % 41’lik bir büyüme yaşadı. Huawei Mate 9’unda gördüğü büyük talep ve kullanıcı memnuniyetiyle üstün bir satış performansı göstereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei hızla artan satış oranlarıyla beraber, Interbrand ‘’En değerli global markalar Top 100” listesinde 72. ve Brand Z ‘’En değerli global markalar Top 100” listesinde 50. olurken, GfK tüketici araştırmasında ‘’En İyi Tüketici Elektronik Markası” seçildi.

#HUAWEI, #P9, #P9Plus, #satış, #MobilDünya, #AkıllıTelefon

The post HUAWEI P9 ve P9 Plus satışları dünya çapında 10 milyonu aştı appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Lenovo CES’te, Yeni ThinkPad X1 Carbon’u Tanıttı

İş profesyonellerinin 25 yıldır en çok tercih ettiği, rakipsiz ThinkPad, kullanıcılarının görüşleri doğrultusunda geliştirdiği 5. Nesil ThinkPad X1 ailesini CES...

Kapat