IPHaber

Genel


Huawei, ITU'ye Laboratuvar kuruyor

Ağustos 4, 2008 by admin in Genel with 0 Comments

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Türkiye’deki ilk “Yeni Nesil Telekomünikasyon Laboratuvarı” için Huawei Teknoloji ile ortak çalışma kararı aldı.

İTÜ’den yapılan yazılı açıklamada, Huawei ve İTÜ işbirliğiyle kurulacak laboratuvarın, ertelenen 3G ihalesinin sonuçlanmasının ardından bu alanda artması beklenen kalifiye eleman ihtiyacını sağlayacak çok önemli bir merkez konumunda olacağı belirtildi.

Son teknolojiye sahip bilgisayarlarla desteklenen laboratuvarın, yeni nesil haberleşme sistemleri temelinde öğrencilere uygulama, test ve eğitim, akademisyenlere de araştırma çalışmalarını yürütme olanağı vereceği kaydedildi.

Laboratuvarda, İTÜ’nün akademik eğitim ve araştırma programının yanı sıra bağımsız olarak Huawei’nin kendi çalışanlarına ve üçüncü kişilere de eğitim verileceği, ayrıca laboratuvarın üniversite bünyesindeki öğrencilerin kullanımına da açık olacağı ifade edildi.

Açıklamada, Huawei Teknoloji şirketinin İTÜ’de, 3G ve DWDM servisleri, UMTS Core Network ve Radio Access Network teçhizatları, optik haberleşme ve yönetim sistemleri kuracağı bildirildi.

Alıntı: http://www.ntvmsnbc.com/news/454914.asp

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kapatıyoruz, Tasfiye Halinde Sabancı Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.

Sektörden böylesine büyük bir devi arkasına alarak telekomunikasyon işleri yapan bir firmanın silinmesine gönlüm razı değil. Evet, Sabancı Telekom'un tasfiye...

Kapat