IPHaber

Yatırım


Huawei Ar-Ge'yi Türkiye'ye taşıyor

Ocak 19, 2010 by admin in Yatırım with 0 Comments

Yeni nesil telekomünikasyon çözümlerinin önde gelen şirketlerinden Huawei, Türkiye Ar-Ge Merkezi’ni 21 Ocak 2010 tarihinde İstanbul-Ümraniye’de açıyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından açılacak merkezin, Huawei’in ikinci en büyük uluslararası Ar-Ge merkezi olacağı bildirildi. 3 yıl içinde Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi’ne 50 milyon doların üzerinde yatırım yapmayı planlayan Huawei, bu sayede Türkiye’deki çalışanlarına, iş ortaklarına ve sektöre, gelecek nesil telekom teknolojileri alanındaki deneyim ve uzmanlığını aktaracak.

Türkiye’deki Ar-Ge çalışmalarını değerlendiren Huawei Orta Asya ve Kafkaslar Başkanı Tang Qibing, “Türkiye’de açılan Ar-Ge merkezimiz, Huawei’nin Türkiye’ye verdiği önemin bir göstergesi. Huawei olarak bu büyüklükte bir yatırımı, Türkiye koşullarının sağladığı güven ortamı ve hükümetin Ar-Ge çalışmalarına verdiği destek sayesinde gerçekleştiriyoruz” dedi.

500’ün üzerinde Türk mühendis istihdam edilecek

Huawei, 3 yılda 350 Türk mühendisi istihdam edecek olan Ar-Ge Merkezi’ne ilave olarak Türkiye’de bir Teknik Destek Merkezi’ne de sahip. Bu merkezde 3 yılda 150 Türk mühendisin görev alması planlanıyor. Toplamda 500’ün üzerinde Türk mühendis istihdam edecek bu merkezlerle Huawei’nin yüksek teknoloji birikimini Türkiye’ye aktarmasının yanı sıra yeni mezunlara ve sektör profesyonellerine iş imkanı yaratması planlanıyor.

Huawei, Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde yerel ve uluslararası pazarların telekomünikasyon ihtiyaçlarına yönelik ileri teknolojiler ve hizmetler geliştirmeyi hedefliyor. Yeni uygulamalar arasında, Katma Değerli Servisler, Ücretlendirme ve Faturalandırma, Çağrı Merkezi/Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi yazılım ürünleri, kablosuz teknolojiler (2G/3G/4G) ve All-IP, Sabit Mobil Yakınsama (FMC), Yeni Nesil Şebekeler (NGN) alanlarında analiz ve araştırmalar, ürün planlama, optimizasyon, performans geliştirme ve pazar adaptasyonu çalışmalarının yapılması planlanıyor.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Motorola IP Video alanında güçleniyor

Motorola, IP Video dağıtım ve yönetim güvenlik sistemleri ve yazılım bazlı dijital haklar yönetimi konularında hizmet veren SecureMedia grup şirketini...

Kapat