IPHaber

Satın Alma


HP 3Com'un satışını bitirdi

Nisan 13, 2010 by admin in Satın Alma, Telekom with 1 Comment

HP, dün yaptığı açıklamada 3Com şirketini satın alma işlemlerini hisse başına 7,90 Dolar fiyat ve yaklaşık 2,7 milyar Dolar kurumsal değer üzerinden tamamladığını duyurdu. Şirketin, böylelikle ‘Tümleşik Altyapılar Stratejisine’ hız kazandırmış olduğu belirtiliyor.

HP, dün yaptığı açıklamada 3Com şirketini satın alma işlemlerini hisse başına 7,90 Dolar fiyat ve yaklaşık 2,7 milyar Dolar kurumsal değer üzerinden tamamladığını duyurdu.

HP, 3Com’un ağ sistemleri, router ve güvenlik çözümlerini mevcut HP ProCurve çözümlerine dahil ederek müşterileri için kapsamlı bir hizmet paketi oluşturacak. HP’nin geniş küresel hizmet ağından destek alan genişletilmiş ürün grubu HP’nin sunucular, veri depolama sistemleri, network donanımları, yönetim süreçleri, tesisler ve hizmetleri birleştiren Tümleşik Altyapı stratejisini güçlendiriyor. 3Com’un ProCurve çözümlerine dahil olmasıyla müşteriler network sistemlerini basitleştirebilecek, çevre birimleri ve ana birimlerden oluşan tam kapsamlı bir network sistemine sahip olabilecek ve BT sistemlerini optimize edebilecekler.

3Com’un satın alınmasıyla birlikte HP’nin ethernet anahtarları ile router donanımlarında yeni ürünler sunulacak ve şirketin Çin’deki konumu büyük ölçüde güçlenecek. 3Com, aynı zamanda, Tipping Point ürün grubu ile HP’ye ağ güvenliği konusunda da güç kazandıracak. 3Com’un satın alınması ile birlikte, HP’nin ileride sunacağı pazardaki en geniş ağ teknolojisi çözümleri ile müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde sağlayabilecek.

Satın alma sonucunda HP’nin hangi yeni ürün ve hizmetleri sunacağı ileriki bir tarihte açıklanacak.

Tagged , ,

Related Posts

One Comment

  1. Tweets that mention HP 3Com’un satışını bitirdi -- Topsy.comNis 13, 2010 at 21:50

    […] This post was mentioned on Twitter by IPHaber. IPHaber said: HP 3Com’un satışını bitirdi http://goo.gl/fb/uKx2i […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Tek MultiVINN'la çok sayıda internet

Turkcell’in yeni 3G Mini Multi Modem’i sayesinde 3G hızında interneti, bir MultiVINN’la birden fazla kişi aynı anda, her an her...

Kapat