IPHaber
Son Yazılar

Telekom


Hosting fiyatları yarıya iniyor

Ekim 7, 2010 by admin in Telekom, Veri Merkezleri with 0 Comments

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom’un internette hosting ve depolama ücretlerini yüzde 50 ile 60 oranında düşüreceğini bildirdi.  

11’inci Cebıt Bilişim Fuarı’nın açılışında konuşan Bakan Yıldırım, dijital ipek yollarını kurup doğudan batıya batıdan doğuya iletişimi kolaylaştıracaklarını dile getirdi. Yıldırım, “Arıtk kimse İstanbul’da, Bursa’da zaman kaybetmesin, Türkiye’nin gelişimi doğudadır. Dijital ipek yolunu kurup bilgi otoyollarını tamamlayıp sayısal ipek yolunu ihya edeceğiz. insanların doğudan batıya batıdan doğuya iletişimi, birbiriyle ticaretin için modern yollar kurulacak. ” dedi.

Sayısal uçurumu ortadan kaldırdıklarını kaydeden Yıldırım, ” İnternete erişim Hakkari Çukurca’da ne ise İstanbul Nişantaşı’nda odur.” ifadesini kullandı.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, internetten medya organlarının, firmaların ve eğitim kurumlarının yararlandığına işaret ederken, “İnternet ve bilişimle işi gücü olanların bilgileri depoladıkları, park ettikleri yerler yurt dışında. Buradan dışarı kaynak akışı var. Türk telekom bir karar aldı. Hosting ve depolama ücretlerini yüzde 50 ile 60 oranında düşürüyor. Bu imkandan yararlanmak yerinde olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat