IPHaber

ISP


Hız ve ucuzlukta ilk 5'e girdik

Nisan 22, 2010 by admin in ISP, Telekom with 1 Comment

İngiltere merkezli uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Analsys Mason’un Mart 2010 raporuna göre, Türkiye ADSL’de hem hız hem de ucuzlukta ilk beşe girdi.
Rapora göre, telefon ve ADSL hizmetleri için tüketicinin ödediği toplam para hesaplandığında Türkiye’nin, satın alma gücü paritesine göre Avrupa’da en ucuz giriş fiyatını sunan dördüncü ülke olurken, en hızlı DSL servisi sunan 5. ülke haline geldi.

2005-2010 yılları arasında ADSL hizmeti almak için tüketicinin cebinden çıkan ücretler ve aldıkları DSL hizmetlerinin hızını inceleyen İngiltere merkezli uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Analsys Mason, hem telefon hem de ADSL’e ödenen ortalama toplam ücretleri dikkate alarak Avrupa ülkelerini birbiriyle kıyasladı. Analsys Mason’un raporuna göre, satın alma gücüne göre yapılan kıyaslamada Türkiye, bu hizmetleri Avrupa’da en ucuz şekilde sunan dördüncü ülke oldu.

Türkiye, ucuzlukta Romanya, Letonya, Litvanya’nın ardından gelirken, yine ucuzlukta Belçika, Hollanda, Finlandiya, İngiltere, İspanya ve İsveç gibi gelişmiş Avrupa ülkelerini geride bıraktı. Türkiye aynı sonucu hız liginde de gerçekleştirerek İsveç, Slovenya, Almanya ve Norveç’in ardından en hızlı DSL hizmetini sunan ülke oldu. Türkiye hız liginde de İngiltere, Fransa, İspanya gibi ülkeleri geride bıraktı.

Tagged , ,

Related Posts

One Comment

  1. Tweets that mention Hız ve ucuzlukta ilk 5′e girdik -- Topsy.comNis 22, 2010 at 00:31

    […] This post was mentioned on Twitter by IPHaber. IPHaber said: Hız ve ucuzlukta ilk 5′e girdik http://goo.gl/fb/ITlIg […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye'de 911

Tüm acil yardım çağrılarını tek numara toplanacak. Numaranın hizmete gireceği tarih de belirlendi

Kapat