IPHaber

Genel


Herkes eleman çıkartıyor, telekomcular eleman arıyor

Mayıs 8, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Online insan kaynakları alanının Türkiye’deki lideri Kariyer.net’in nisan sonu rakamları telekomünikasyon sektörünün yatırımlara ara vermemesinin personel arayışına nasıl yansıdığını ortaya koydu. Telekomünikasyon ana sektöründe yer alan tüm alt sektörlerde çıkılan ilan sayıları, kriz nedeniyle sayısı düşen ilanların sektörde durmayan yatırımlar nedeniyle mart ayı itibarıyla tekrar arttığını gösteriyor.

Kariyer.net’in nisan sonu grafiklerine göz atıldığında telekomünikasyon sektöründe yıl içerisinde ortalama 192 ilan seviyesinin korunduğu, yaz aylarında mevsimsel düşüşler yaşandığı görülüyor. Ekonomik krizin etkisi de aralık ve şubat aylarındaki ilan sayılarında fark edilebiliyor.

Telekom şirketlerinin Anadolu’daki yatırımları için açılan personel alım ilanlarının, özellikle ocak ayında sektör ilan payını canlandırdığı görülüyor.

Ocak ayında çıkılan bu ilanların, başvuru sayısında %61’lik bir artış sağladığı da “Telekom Sektörü Başvuru Sayıları” grafiğinde net olarak izleniyor. Şubat sonrası aylardaki artış ise, hem telekomünikasyon sektörünün yatırımları hem de krize bağlı olarak ilan sayılarının azalmasının başvuru sayılarına artış olarak yansıması ile ilgili.

Tagged

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Tellcom tarih oldu, SuperOnline yeniden karşınızda…

Dünyanın en hızlı erişim teknolojisi fiber optik altyapısına sahip yenilikçi telekom operatörü Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş. ve gelişmiş ağ gücüyle...

Kapat