IPHaber

Mobil


Her gün 200bin yeni Android aktivasyona giriyor

Eylül 11, 2010 by admin in Mobil with 0 Comments

Google’ın CEO’su Eric Schmidt IFA 2010′un kapanışında bir konuşma yaptı. Google TV’nin bu sonbaharda ABD’de faaliyete geçeceğini belirten Schmidt, sadece Android cep telefonu sahiplerinin değil, iPhone sahiplerinin de Google TV set üstü kutularını cep telefonlarıyla uzaktan kumanda edebileceklerini vurguladı. Ayrıca her gün 200 bin yeni Android cihazının aktivasyonunun yapıldığını sözlerine ekledi. Görünüşe göre Android, Steve Jobs’un açıklamasına göre günde 230 bin aktivasyona sahip iOS platformunun biraz gerisinde kalıyor.

Schmidt’in duyurduğu yenilikler o kadar da heyecan verici değil. Android için arttırılmış Street View işlevi getirildi, bu sayede kullanıcılar Street View’a telefonlarında erişip masaüstündekine benzer şekilde bu servisi kullanabilecekler, haritaları üç boyutlu görüntüleyebilecekler. Bunun yanında CEO Android cihazlar üzerinde çalışan gerçek zamanlı sesten yazıya dönüştürücünün de sunumunu gerçekleştirdi.

İlgili – Slashgear (Basın Bülteni)

Tagged , , , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Huawei, British Telecom'un altyapısını yeniliyor

Huawei, iletişim sektöründe dünyanın önde gelen çözüm ve hizmet sağlayıcılarından biri olan British Telecom (BT) ile stratejik ortaklığını güçlendiriyor. Huawei...

Kapat