IPHaber

Güvenlik


Hackerlar Obama’yı yaraladı!

Nisan 24, 2013 by admin in Güvenlik, Sosyal Network

Uluslararası haber ajansı AP’nin Twitter hesabından Beyaz Saray’da iki patlama olduğu ve ABD Başkanı Barack Obama’nın yaralandığına dair bir tweet attı.

20130424074741_obama

Ancak daha sonra AP’nin Twitter hesabının hackerlar tarafından ele geçirildiği ve tweet’te belirtilen haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Olayı ‘Suriyeli Elektronik Ordu’ isimli bir hacker grubu üstlendi.

AP bir açıklama yaparak kendilerinden gelecek yeni bir açıklamaya kadar  Twitter hesaplarından atılan tweetlerin önemsenmemesi konusunda kullanıcıları uyardı.

Borsa düştü

Öte yandan sahte haber borsada büyük bir etki yarattı. Dow Jones, AP tweet’i yalanlayana kadar yaklaşık 100 puan düştü. 

abd-borsa

Önceki yazıyı okuyun:
Bağcılar’da ücretsiz Wi-Fi!

İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden Bağcılar 'daki açık alanlar, park ve caddelerde ücretsiz internet erişimi artık ücretsizsağlanacak. Bağcılar Belediyesi'nin açtığı ihaleyi kazanan İhlas.Net ile sözleşme imzalandı. Proje kapsamında, Bağcılar'daki halka açık alanlar, park ve caddelerde dış ortam ekipmanlarla Wi-Fi güvenli internet erişimisunulacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar parklar ve açık alanlar ile sistemin  kapsam alanına giren alanlarda İhlas.net tarafından sağlanan internet hizmetinden ücretsiz yararlanabilecek. Ayrıca, proje ile Bağcılar Belediyesi ile belediye tesisleri arasında internet üzerinde bağlantı kurulacak ve farklı noktalara yerleştirilecek KİOSK'lar aracılığıyla e-belediyecilik hizmetiverilecek.

Kapat