IPHaber

Güvenlik


Hackerlar internet polisi oluyor

Ekim 3, 2011 by admin in Güvenlik with 0 Comments

Türkiye’nin ilksivil siber güvenlik ordusu için start verildi. 200 kişiden oluşması beklenen siber ordunun ‘askerleri’ hacker’lar arasından seçilecek.

Ulusal bilgi işlem sistemlerine karşıyürütülebilecek siber saldırı tehlikesine karşı’UlusalSiberGüvenlik Koordinasyon Kurulu’ adıyla bir ekip kurulması için çalışmalara başlandı. Kurulu oluşturan birimlerden Uzmanlar Kurulu’nda siber güvenlik uzmanları, Bilim Kurulu’nda akademisyenler, Danışma Kurulu’nda ise kamu kurumları, STK’lar ve özel sektörün üst düzey yöneticileri yer alacak. ‘Ordu’nun yaklaşık 200 üyesi olacak.

Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Mustafa Alkan, uzmanlar kurulunda beyaz ve siyah şapkalı hackerler dahil kamu ve özel sektörden bilişim güvenliği uzmanlarının yer alacağını söyledi. Ekipte beyaz ve siyah şapkalı hacker’ların da yer alacağını belirten Alkan, “Finans sistemimiz bile risk altında. Türkiye bilgi güvenliği savunmasında en kötü 10. ülke durumunda” dedi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Çinli alibaba yahooyu satın almayı planliyor

Şartlar uygun olursa böyle bir satın almaya sıcak baktıklarını ifade eden Jack Ma, bunun önemli fırsatlar sunabileceğini belirtti. Yahoo'nun tamamıyla...

Kapat