IPHaber

Genel


Güvenlik Tehdidi Altındaki BT Şirketleri İçin Cisco, Tetresyon Analitikleri Ürünüyle Şirketlerin Güvenlik Zırhını Güçlendirmeyi Amaçlıyor.

Nisan 25, 2017 by admin in Genel with 0 Comments

Cisco, “Tetresyon Analitikleri”ürünü ile kullanıcılara ve ekosistem ortaklarına, platformda saklanan verilere erişim veren kendi uygulamalarını yazma olanağı sağlıyor. Kullanıcılar, işletme ihtiyaçlarına uygun açık formatlarda kullanıcıya özel, dışa aktarılan veriler ve bildirimler üreten app’ler geliştirmek amacıyla kendi analitik algoritmalarını Tetrasyon’a taşıyabiliyor. Cisco Veri Merkezi ve Sanallaştırma Ortadoğu ve Türkiye Satış Müdürü Baran Karakurt “BT şirketleri yüksek beklentilerin ve artan güvenlik tehditlerinin kuşatması altında. Cisco Tetrasyon Analitikleri, hibrit uygulama ortamlarındaki güvenlik politikası uygulamalarını iyileştirmek üzere tasarlandı” dedi.

Günümüzde karmaşık işletme uygulamalarının çoğunun, hem veri merkezini hem de bulutu kapsayan geniş çaplı heterojen bir altyapıya sahip yüzlerce sunucuya yayıldığını dile getiren Al-Zouve, sanallaştırma teknolojilerine, uygulama mobilitesine ve modern DevOps ortamlarına bağlı olarak sürekli değişen uygulamaların bu karmaşıklığı artırdığını söyledi. Dünyanın dört bir yanında şirketlerin dijital dönüşüm hedeflerine ulaşmak amacıyla çoklu bulut stratejilerini hayata geçirdiğine dikkat çeken Al-Zoubi, “BT yöneticilerinin, bir uygulamanın bileşenlerini, iletişim örüntüsünü ve bağımlılıklarını kavraması gerekiyor. Modern uygulamaların güvenlik gereksinimlerini karşılamak için bunların her birine ihtiyaç var. Güvenlik harcamalarının yüzde 80’i sınırların korunmasına ayrılsa da güvenlik ihlallerinin sadece yüzde 20’si burada gerçekleşiyor” diye konuştu.

Dijital dönüşümün kilit ayağı

Tetrasyon Analitikleri, Cisco® ASAP veri merkeziyle başlayan, Cisco’nun dijital dönüşümü gerçekleştirme stratejisinin kilit bir ayağını oluşturuyor. ASAP; Analiz Etme, Sadeleştirme, Otomatikleştirme ve Koruma anlamına geliyor. Kurumlar, bu mimari yaklaşım ile uygulama performansını en üst düzeye taşıyan, riski azaltan ve operasyonel çevikliği dijital dönüşümü destekler biçimde artıran hibrit bir BT çözümüyle veri merkezini ve BT altyapısını modernleştirebiliyor. Cisco’nun kapsamlı veri merkezi portföyü, inovasyon taahhüdünü teyit eder nitelikte. Bu portföyde Cisco Nexus ® 9000 anahtarları, Cisco ACI™, CloudCenter, Tetration Analytics, Cisco UCS® ve HyperFlex yer alıyor.

API ve App’ler ile Genişletilebilir Platform

Tetrasyon Analitikleri, artık kullanıcılara ve ekosistem ortaklarına, platformda saklanan verilere erişim veren kendi uygulamalarını yazma olanağı sağlıyor. Kullanıcılar, işletme ihtiyaçlarına uygun açık formatlarda kullanıcıya özel, dışa aktarılan veriler ve bildirimler üreten app’ler geliştirmek amacıyla kendi analitik algoritmalarını Tetrasyon’a taşıyabiliyor. Cisco, uygulama ve entegrasyon çözümleri sunan AlgoSec, Citrix, Dell EMC, F5, Infoblox, ServiceNow ve Tufin gibi şirketlerle işbirliği yaparak açık ekosistem geleneğini sürdürüyor.

Uygulama Segmentasyonu ile artan güvenlik

Tetrasyon Analitikleri; iş yükünün ayrılmasını sağlayan bir güvenlik yöntemi olan mikrosegmentasyonu çok ileriye taşıyarak “uygulama segmentasyonu” özelliğini sunuyor. Bu özellik ile politikalar, ister sanalda, ister doğrudan donanım üzerine kurulu sunucuda, fiziksel sunucuda, bulutta, nerede olursa olsun, uygulama katmanının genelinde tutarlı bir şekilde uygulanıyor. Politikaları herhangi bir bayinin güvenlik duvarında uygulamak veya ağ katmanında da düzenlemek mümkün. Tetrasyon, önceki statik uygulamalara kıyasla milyarlarca akışın, sürecin ve iş yükü özelliğinin davranış analizine dinamik olarak bağlı olan, üzerine aksiyon alınabilir sonuçlar sunuyor. Her yerdeki her türlü iş yükü unsuru için tutarlı bir politika uygulanıyor.

Yeni Tetrasyon Kurulum Seçenekleri

Cisco ayrıca Tetrasyon Analitikleri için iki yeni kurulum modeli de sunuyor. Orijinal büyük ölçekli platforma ek olarak, Cisco şimdi de yeni, daha küçük ölçekli bir platform olan, 1.000 iş yüküne kadar kuruluma uygun Tetration-M ürününü kullanıcıların hizmetine sunuyor. Cisco ayrıca yazılımı Amazon Web Services (AWS) genel bulutundan dağıtılan, yine 1.000 iş yüküne kadar kuruluma uygun Tetration Cloud isimli yeni bir bulut cihazını da piyasaya sürüyor. Tetrasyon, kurulum modeli fark etmeksizin özel ve genel bulutlarda iş yükü takibi yapabiliyor.

Tetration Analitikleri Hakkında

Tetrasyon Analitikleri, kurumlara her paket, her akış ve her hız dahil olmak üzere veri merkezindeki tüm unsurlar için gerçek zamanlı vizibilite kazandırmak üzere tasarlandı. Tetrasyon, yazılım ve donanım sensörleri aracılığıyla gerçekleştirdiği uzaktan ölçümlerde elde ettiği verileri, BT yöneticilerinin veri merkezini derinlemesine kavramasını sağlayacak şekilde gelişmiş veri merkezi analitikleri ve bilgisayarla öğrenme yöntemleriyle analiz ediyor. Güvenlik politikaları tek parça bir cam levha üzerinden otomatik hale getiriliyor, bağlam ve görevlere göre uygulanıyor. Tetrasyon, operasyonel güvenilirliği, zero-trust operasyonları ve uygulamaların SDN çözümlerine ve buluta geçiş işlemlerini sadeleştiriyor.

Kurumlar, Cisco Tetration Analytics ile;

Veri merkezi genelindeki ve buluttaki uygulama bağımlılıklarını anlayabilir.
Sonradan değil önceden aksiyon almaya başlayabilir; operasyonel kararları bilinçli şekilde alır ve politika değişikliklerinin etkisini uygulama öncesinde belirler.
Tetrasyonun hukuki arama motoru ve kullanıcı arayüzü ile milyarlarca akış arasında anında arama yapabilir.
Uygulama davranışını sürekli izleyebilir; iletişim örüntülerindeki sapmaları hızla tespit edebilir.
Konumundan bağımsız olarak her uygulamada tutarlı güvenlik politikalarını devreye alır.

Tetrasyon platformu, “tek tuşlu” bir cihazdır: Sunucu ve anahtar bağlantıları önceden yapılmış, yazılım önceden kurulmuştur. Tetrasyon’un kurulumu kolaydır. Veri merkezi ortamı hakkındaki birkaç soru yanıtlandıktan sonra Cluster yapılandırılabilir. Karmaşık büyük veri gizlidir; Tetrasyonu kurmak veya çalıştırmak için büyük veri alanında uzman olmaya gerek yoktur.

Cisco Gelişmiş Hizmetler

Cisco Hizmet uzmanları, kurumlara Tetrasyon Analitiklerinin, veri merkezlerine hızlı entegrasyonu konusunda yardım edebilir, ortamlarına uygun kullanım senaryoları belirleyebilir ve doğrulanmış uygulama segmentasyon politikalarını kullanıma hazır hale getirebilir. Cisco Hizmet uzmanlığı, kurumların hedeflerine ulaşma sürelerini daha da kısaltmalarını sağlarken 7/24 küresel çözüm uzmanlığı ile merkezi sorun yönetimi ve uçtan uca çözüm desteğini tek hizmette sunmaktadır.

#Cisco, #guvenlik, #sirket, #manset

The post Güvenlik Tehdidi Altındaki BT Şirketleri İçin Cisco, Tetresyon Analitikleri Ürünüyle Şirketlerin Güvenlik Zırhını Güçlendirmeyi Amaçlıyor. appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Netaş, Expo Turkey by Qatar’da Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülü Aldı

Netaş, ürün ve çözümlerini tanıttığı Expo Turkey by Qatar fuarında ödüle layık görülen öncü Türk şirketlerden biri oldu. Fuarın Gala...

Kapat