IPHaber

Mobil


GSM Teknolojileri ve Altyapısını Öğrenmek İster misiniz?

Mart 11, 2011 by admin in Mobil with 0 Comments

gsm122

 

Hepimiz merak etmişizdir cep telefonlarımız nasıl çalışıyor, sesimiz karşı tarafa nasıl ulaşıyor, telefonumuzun sinyalleri uyduya mı çıkıyor yoksa direkt karşı tarafamı geçiyor?  Ya da Turkcell telefonunuzun çekim gücünün kaynağı nedir? Peki ya attığımız sms ler , sabit bir telefonu aramak veya yurtdışını aramak nasıl gerçekleşiyor ?

 

 

 

 

 

 

İşte tüm bu sorularınıza herkesin anlayacağı dilden bir yanıtı Turkcell Temel GSM Teknolojileri eğitimi vermektedir. Bu eğitimde GSM dünyasının ve temel Turkcell servislerinin görsel ve etkileşimli yöntemlerle tanıtımını amaçlanmıştır. Bu eğitimi tamamladığınızda genel olarak GSM’in ne olduğunu,Turkcell GSM altyapısını ve Turkcell servislerini öğrenmiş olacaksınız.

 

gsm13

GSM (Global System for Mobile Communications) kapsama alanları hücrelere bölünerek planlanan hücresel ve dijital bir iletişim teknolojisidir. GSM Altyapısı birçok bileşenden oluşmaktadır. Bu eğitim ile bu altyapının temel taşları olan SDP (Service Data Point) , SMSC(Short Message Service Center) , CBS( Call Back Server), SIM Kart (Subscriber Identity Module Card) , MS (Mobile Station-Cep telefonu) , Hücre , BTS (Base Transceiver System – Baz istasyon) ,BSC (Base Station Controller) , MSC (Mobile Services Switching Center) , GMSC (Gateway MSC ) ve HLR (Home Location Register) terimlerini uygulamaları olarak göreceksiniz.

 

Bir mobil telefon ile açtığınız çağrının bulunduğunuz konum ve kullandığınız hatta göre nasıl gerçekleştiğini,Baz İstasyonların işleyişini,SIM Kart’ların genel özelliklerini bu eğitim ile animasyonlu ve interaktif bir arayüzle öğreniyorsunuz.

 

Faturalı ve faturasız hat akışları,yurtiçi yurtdışı hat geçişleri,sabit telefon ile görüşmelerdeki ek ayarlamalar ve ücretlendirmeler gibi bir çok konunun sanal karakterlerle canlandırılarak gösterildiği eğitimi takip edebilmek için herhangi bir ön koşul ve bilgi gerekmemektedir.

 

Eğitimimizden faydalanmanız dileğiyle.

http://www.turkcellakademi.com.tr/DistanceLearning/Pages/UzaktanOgrenme.aspx

 

http://blog.turkcell.com.tr/2011/02/09/gsm-teknolojileri-ve-altyapisini-ogrenmek-ister-misiniz/

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Deprem interneti de vurdu

Japonya dünyada internetin en hızlı olduğu ülke ve bir çok sitenin barındığı başlıca serverlar Tokyo, Kyoto ve Kobe’de bulunuyor. Hem...

Kapat