IPHaber

Sosyal Network


Twitter Microsoft görüşmeleri

Temmuz 23, 2011 by admin in Sosyal Network with 0 Comments

Daha önce Twitter’la işbirliği için 15 milyon dolar ödeyen Google, sürpriz bir şekilde anlaşmayı uzatmama karar almıştı. O tarihten bu yana Google’ın arama sonuçlarında sadece kısıtlı sayıda halka açık “tweet”e, yani anlık iletiye yer veriliyor.

Bu durum Google’ın ezeli rakibi Microsoft’a Twitter’in kapılarını aralamış görünüyor. Ancak Amerikan basınında çıkan haberlere göre Twitter kendini bu kez daha ağırdan satmak niyetinde. Zira Microsoft’tan talep edilen rakam Google’ın ödediğinin iki katı, yani 30 milyon dolar.

Her iki tarafın da yararına

Uzmanlar görüşmelerin ne şekilde sonuçlanacağı konusunda kesin konuşmaktan kaçınıyor. Ancak olası bir uzlaşma Twitter için stratejik güçlü bir ortak, Microsoft içinse Bing üzerinden tüm anlık iletilere ulaşım sağlanması anlamına geliyor. Bu da arama motoru Google’a karşı küçük de olsa kazanılmış bir avantaj

Bing hali hazırda halka açık Facebook ve Twitter iletilerini arama sonuçlarına entegre etmiş durumda. Fakat Bing henüz dünya çapındaki tüm “tweet”leri değil sadece önceden seçilmiş kullanıcıların anlık iletileri arasında arama yapabiliyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Eski bakan Türk Telekom yönetiminde

Türk Telekom'da boş olan yönetim kurulu üyeliğine Hazineyi temsilen aday gösterilen eski Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk'un atanması kararlaştırıldı. Şirketin...

Kapat