IPHaber

Açık Kaynak


Google’ın yeni internet TV servisi için program anlaşmaları yaptığı söyleniyor

Temmuz 17, 2013 by admin in Açık Kaynak, IPTV, Yatırım

Faaliyet alanlarını günbegün artıran Google’ın şimdi de internet TV pazarına girmeyi planladığı konuşuluyor. Gelen son haberlere göre, şirket set üstü kutular aracılığıyla müşterilerine internet üzerinden canlı TV yayını izleme imkanı sunmayı değerlendiriyor. The Wall Street Journal şirketin ürünü anlaşma yapma çalışmaları çerçevesinde içerik sağlayıcılarına gösterdiğini belirtirken, Google’ın bu servisinde daha geleneksel bir yaklaşım izleyeceği iddia ediliyor. Yani kullanıcıların popüler ve daha az izlenen kanalları bir arada satın alması gerekiyor.

google-kapi-logo

Bu yaklaşım şirketin Google TV’de uyguladığı fikrin tersi istikamette olması nedeniyle ayrıca dikkat çekiyor. Google TV ile geleneksel kablo şebekelerin yerine internet temelli içerikleri getirmeyi hedefleyen Google’ın şimdi bunun tam tersi bir planla ortaya çıkması ortaya atılan iddialarla ilgili kafa karışıklığını artırıyor. İnternet TV pazarıysa Google dahil olmasa bile oldukça kalabalıklaşacağa benziyor. Intel’in üzerinde çalıştığını doğruladığı internet TV servisinin bu yıl içinde ABD’de aktif hale gelmesi beklenirken, Apple’ın da benzer bir servis üzerinde çalıştığına dair dedikodular sürekli olarak etrafta dolaşıyor.

Önceki yazıyı okuyun:
İletişime Ar-Ge desteği geliyor!

3G’nin yerini alması planlanan 4G’ ve mobil sistemler için yeni bir düzenleme geliyor. Hükümet yakın zamanda 3G’nin yerini alacak olan...

Kapat