Google’ın kurucu ortağı Sergei Brin, oğluyla Ethereum madenciliği yaptığını söyledi

0
11
Google'ın kurucu ortağı Sergei Brin, oğluyla Ethereum madenciliği yaptığını söyledi

Google’ın kurucu ortaklarından Sergei Brin’in oğluyla ethereum madenciliği yaptığı öğrenildi. Richard Branson’un Fas’ta düzenlediği blockchain konferansında blockchain teknolojisinin potansiyeli üzerine konuşan Sergei Brin, giydiği beyaz kaftanıyla dikkat çekti. Blockchain teknolojisi ile ilk olarak oğlunun bir oyun bilgisayarı istemesiyle tanıştığını belirten Brin şunları söyledi:

“Bir iki yıl önce oğlum iyi bir oyun bilgisayarı almak konusunda ısrar ediyordu. Eğer böyle bir oyun bilgisayarı alırsak kripto para madenciliğine de gireceğimizi söyledim ve ethereum madenciliği yapmaya başladık. O zamandan beri birkaç dolar kazandık.”

Google co-founder Sergey Brin is a last minute addition to the #BlockchainSummit panel on emerging technologies. Says he is mining ethereum with his son. Via @ForbesCrypto pic.twitter.com/vcp8qa0mcD

— Michael del Castillo (@DelRayMan) July 8, 2018

Şu anda Google’ın çatı şirketi Alphabet’in CEO’luğunu yürüten Brin, Google’ın blockchain teknolojisini benimse konusudan çok yavaş kaldığını belirtti. (Google birkaç gün içerisinde blockchain odaklı şirket satın alırsa şaşırmam.)

Google co-founder Sergey Brin on zcash’s zero knowledge proof’s widespread use: “It’s really mindboggling.” #BlockchainSummit via @ForbesCrypto pic.twitter.com/04shCk9wbY

— Michael del Castillo (@DelRayMan) July 8, 2018

Brin, kripto paralar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığını kabul ederken teknolojinin “olağanüstü” olma potansiyelinin olduğunu belirtti.

Kaynak:: webrazzi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.