IPHaber

Açık Kaynak


Google’dan panoramik fotoğraf paylaşın

Google, kullanıcılarına fotoğraf paylaşımında yeni bir himzet sundu. Google Maps altında dün aktif hale gelen özellik sayesinde, kullanıcılar 360 derece panoramik fotoğraf paylaşabilecek.


g22

Google Street View hizmetiyle dünyanın dört bir köşesinin bilgisayar ekranlarına taşıyan Google, şimdi de ‘Views’ adında yeni bir fotoğraf paylaşım platformu hayata geçirdi.

Google ürün müdürü Evan Rapoport, blog sayfasında verdiği bilgide ‘photo spheres’ adı verilen fotoğraflaın Google Maps uygulamasına entegre olduğunu ve coğrafi konumlara göre etiketlendiğini belirtti.

Panoramik fotoğraflarınızı (photo speheres) Views içeriğine eklemek için yapmanız gereken tek işlem, Google hesabınızını aktif ederek Views sayfasında sağ üst köşede yer alan mavi kamera butonuna tıklamak.

g33

Google + üzerindeki fotoğraflarınızı da Android 4.2 veya daha üzeri bir versiyon kullanan mobil cihazınızla paylaşabiliyorsunuz.

 

 

Önceki yazıyı okuyun:
Beyaz Saray’ı Türkler mi hack’ledi?

Dijital erişimden sorumlu Beyaz Saray personelinin Gmail hesaplarının 1923Turk-Grup isimli gruba bağlı bir Türk hacker tarafından hack'lendiği öne sürüldü. Üç...

Kapat