IPHaber

Sanallaştırma


Google'dan Message Continuity geliyor!

Aralık 15, 2010 by admin in Sanallaştırma with 0 Comments

Google şirketlerin çok işine yarayacak yeni bir hizmetini tanıttı. Google Message Continuity(Google Mesaj Devamlılığı) isimli bu hizmet Microsoft Exchange gibi hizmetleri Gmail’le senkronize ediyor.

Blog yazısında; “Microsoft Exchange kullanan şirketlerde e-postalara erişimin kesilmesi, ya da daha kötüsü tüm e-posta verilerinin kaybolma riski bulunuyor” diyen Google GMC ile Microsoft Exchange Sunucuları’ndaki verileri cloud kullanarak Gmail, Google Takvim ve Google Bağlantıları’na anında senkronize ediyor. Böylece Microsoft Exchange Sunucuları’nda oluşan bir hatadan sonra tüm işlemlere Gmail üzerinden devam edilebiliyor.

Microsoft Exchange Sunucuları devre dışındayken Gmail’den gerçekleştirilen işlemler sunucuların geri gelmesiyle beraber anında Microsoft Exchange’e aktarılıyor. Cloud’un nimetlerinden yararlanan bu servis yıllık kullanıcı başına 25 dolar. Google bu hizmeti hakkında daha çok bilgiyi 15 Aralık günü açıklayacak.

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
15.000 liralık internet faturası

Başlıktaki rakam oldukça yüksek ve yurtiçinde ADSL hatlarıyla böyle bir rakama ulaşmak imkansız. Fakat bu fatura 3G kullanımı yüzünden gelmiş....

Kapat