IPHaber
Son Yazılar

Sosyal Network


Google:1- Facebook:0 Gol: Groupon

Aralık 2, 2010 by admin in Sosyal Network, Telekom with 0 Comments

İnternet reklamcılığının kısmen bir kaç oyuncu arasında çıkmaza girmesi ve yeniliklerin bir anda kesilmesi reklam verenleri farklı alanlara itti. Sosyal mecranın ne kadar sosyal olduğu tartışılırken insanların bulundukları ortamları sosyalnetlerinde işaretlemeleri farklılığa işaret sayılabilir. Fakat kimsenin indirim sitelerinin aslında reklam odaklı hizmet yaparak daha geçerli bir pazar olabileceğini kimse tahmin etmemiştir.

Google Groupon satın alması dedikoduları pazarda dolaştıkça esasında nasıl geçerli bir reklam pazarlama sistemi ile karşı karşıya olduğumuzun farkına varıyoruz. Eğer gerçekten kaliteli hizmet verdiğinize inanıyorsanız verdiğiniz hizmetleri belirli zamanlarda promosyona çıkarak sosyal mecranın oylamasına imkan tanıyorsunuz. Özellikle hizmet sektöründe oluşturulan bu sistem ile eyaletlere veya şehirlere özel ticaret imkanları artırılabiliyor.

Markafoni benzeri daha kapalı özel satış siteleri buna benzer yapıda kurgulanmasına rağmen üyelik için ya davetiye yada belirli üyelik prosedürlerini tamamlamak gerekiyordu. Her ortalama internet kullanıcısının sahip olduğu hesaplarıyla bu hizmetlerden faydalanabilmesine imkan tanımak basit fakat yenilikçi bir düşünce.

Bu kadar sosyal mecranın içerisinde ve hakimi konumundaki facebook bu hamleyi biraz kacırmıs oldu, zira facebook’un gelirlerine bakacak olursanız site üzerindeki reklamlar dışında göze çarpan bir şey yok.

Eğer sizde aynı ihtiyaca sahip 100 kişiyi toparlayabiliyorsanız groupon’daki çılgın indirimlerinden faydalanabilirsiniz demektir. Yada bu sayılara ulaşamazsanız site üzerindeki mevcut tekliflerden birinden faydalanabilirsiniz.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat