IPHaber

Genel


Google Wave, MSN Messenger'in yerini alır mı?

Haziran 2, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

İletişim ve çalışmanın bir arada sürdürüldüğü servisler internet dünyası için pek de yeni sayılmaz. Ancak Google I/O geliştiriciler konferansında tanıtılan Google Wave adlı yeni servis, Gmail ve Google Docs’un yerini alabilecek kadar yüksek bir potansiyele sahip.

Özgün bir çalışma alanı oluşturarak, dosyaları birlikte düzenlemeyi, etkinlik planları yapmayı, karşılıklı oyunlar oynamayı ve yeni haberleri bir arada yorumlamayı mümkün hale getiren Google Wave, gerçek zamanlı olarak zengin metin, fotoğraf, video, harita ve sosyal ağ bildirimleri üzerinde çalışmayı sağlıyor.

Nasıl Kullanılacak?

Görüşme ve belgeden oluşan bir “dalga”, kullanıcılar tarafından oluşturulup yeni kişilerin eklenmesiyle genişletilebiliyor. Katılanlar bu dalgaya yanıt yazabiliyor veya düzenleyebiliyor. Google Wave yapı itibarıyla hem hızlı mesajlaşmalar, hem de sabit içerikler için uygun bir alan profili çiziyor.

Google’ın Sydney ofisinde beş kişilik bir çekirdek ekip tarafından geliştirilmeye başlanan Google Wave, aslında 2007 yılından bu yana üzerinde çalışılan bir proje. Bu yıl bitmeden tamamlanması beklenen servisle ilgili daha iyi bir fikir edinmek için, Google Wave’in ilk görüntülerinin bulunduğu galerimizi gezmeyi ihmal etmeyin:


Ekran görüntülerinin tamamı için tıklayın.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Live.com artık yok

Microsoft, arama konusunda Live için uzunca bir süredir yatırım yapıyordu. Yeni nesil arama motoru hazırlığında olduğu da uzun süredir dolaşan...

Kapat